کد خبر: 1113582 A

مدیرکل انتقال خون استان:

مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: استان قزوین در اهداکنندگان سلول‌های بنیادین تحت عنوان طرح سپاس استان قزوین مورد تقدیر قرار گرفت و در این بخش و اهدای پلاسمای بهبود یافتگان از کرونا پیشرو بودیم.

مریم مدرسی در حاشیه بازدید استاندار از اداره کل انتقال خون در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین گفت: سال گذشته با ویروس کرونا مواجه بودیم و آمار مراجعات کاهش یافت و لازم بود شیوه نامه‌های بهداشتی به طور ویژه در مراکز انتقال خون رعایت کنیم تا مردم با اطمینان برای اهدای خون در مراکز حاضر شوند؛ در همین راستا تغییراتی را در فضای بخش اهدا اعمال کردیم تا تهویه هوا بهتر صورت گیرد.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین ادامه داد: لوازم یک بار مصرف و تجهیزات ضد عفونی کننده از شرکت‌های مختلف و توسط خیران به طور رایگان در اختیار مرکز انتقال خون قرار گرفت.

وی عنوان کرد: با تعبیه یک بالا بر با همت خیران امکان اهدای خون برای معلولان و افراد کم توان که به اهدای خون علاقه داشتند فراهم شد، همچنین تغییراتی در بخش سرویس‌های بهداشتی ایجاد شد.

این مسئول اظهار کرد: در سه ماه ابتدایی سال با 34.4 درصد رشد در رشد اهدای خون رتبه برتر کشور را کسب کردیم، در بخش اهدا کنندگان مستمر 30 درصد افزایش داشتیم، این افراد حداقل دو بار در سال خون خود را اهدا کرده و باعث افزایش امنیت و سلامت خون می‌شود و سرمایه‌های طلایی انتقال خون هستند.

وی ادامه داد: در اهدا کنندگان بانوان نیز نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشتیم، در ضایعات نیز کمترین ضایعات در سطح کشور به 1.5 درصد به استان قزوین تعلق دارد؛ همچنین در بخش‌های مراقبت از خون نیز انتقال خون استان در سطح کشور تقدیر شده است.

مدرسی عنوان کرد: در اهداکنندگان سلول‌های بنیادین تحت عنوان طرح سپاس استان قزوین مورد تقدیر قرار گرفت و در این بخش و اهدای پلاسمای بهبود یافتگان از کرونا پیشرو بودیم.

وی ادامه داد: در بخش روابط عمومی نیز از نظر محتوا و تعداد اخبار منتشر شده در سایت مرکزی سازمان انتقال خون با اختلاف زیاد جزء برترین‌ها بوده است.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: همچنین در حوزه جذب با استفاده از روش‌های نوین جذب اهدا کنندگان که پیشنهاداتی ارائه شده و جزء دستگاه‌های برتر بودیم.

انتهای پیام/
استان قزوین انتقال خون روابط عمومی سلامت ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر