کد خبر: 1113381 A

دادستان قزوین:

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: باغستان سنتی قزوین از سال 93 ثبت ملی شده؛ اما تا کنون اقدام موثری در راستای صیانت از آن صورت نگرفته و حتی روند تخریب آن سرعت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد قاسمی در جلسه صیانت از باغستان سنتی قزوین که صبح امروز برگزار شد، گفت: باغستان سنتی قزوین از سال 93 ثبت ملی شده؛ اما تا کنون اقدام موثری در راستای صیانت از آن صورت نگرفته و حتی روند تخریب آن سرعت گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین ادامه داد: لازم است کمک کنیم و دستگاه‌های متولی به وظایف خود به خوبی عمل کنند تا آیندگان از  ما انتقاد نکنند.

وی عنوان کرد: سند ضوابط باغستان که توسط میراث فرهنگی و گردشگری استان تدوین شده باید به گونه‌ای باشد تا در آینده مانع وقوع جرم و آسیب باشد و بتوان از آن بعنوان نقشه راه استفاده کرد.

این مقام قضایی قزوین تاکید کرد: ثبت ملی باغستان سنتی اتدای راه است و پس از آن باید برای حفاظت از آن اقدام شود؛ در واقع ثبت ملی صرفا به معنای پلاک گذاری نبوده و انجام اقدامات نیز ضرورت دارد.

وی افزود: سند ضوابط حریم باغستان سنتی باید از شفافیت و جامعیت برخوردار باشد و سازمان های دولتی و قضایی نیز پیشگیری از وقوع جرم و احیای حقوق عامه در رابطه با موضوع باغستان را پیگیری خواهند کرد.

قاسمی گفت: طبق بازدیدهای انجام شده از پروژه سد لاستیکی بنا شد فعالیت احداث این سد متوقف شده و بستر رودخانه ارنجک نیز پاکسازی شود.

انتهای پیام/
استان قزوین انقلاب پیشگیری از وقوع جرم جرم دادستان عمومی و انقلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر