کد خبر: 1113331 A

معاون دادگستری استان اردبیل: 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: رسانه ها در ریشه یابی و حل آسیب های اجتماعی و جرائم نقش ویژه ای را ایفا می کنند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام وحید مهدوی راد عنوان کرد: رسانه‌ها در ریشه یابی و کمک به حل آسیب‌های اجتماعی و جرائم نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کنند. در مبارزه با فساد و کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی فرماندهی میدانی مورد نیاز است.

وی با اشاره به این که تهیه اطلس جرائم از ضروریات کار فرهنگی است اذعان کرد: دست یابی به آمار و اطلاع از وضعیت موجود، راه مهم تدوین برنامه های موثر و کارآمد برای تحقق اهداف متعالی است و تا زمانی که نوع جرائم و آسیب‌های نقاط مختلف استان و شهرها مشخص نشود، نمی توان پیگیری هدفمند را صورت داد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با اشاره به این که در حوزه اجتماعی و فرهنگی نیازمند کار جهادی و تلاش مضاعف هستیم، ادامه داد: باید مجمع مشورتی متشکل از اصحاب رسانه، اساتید صاحب نظر و مسئولان قضایی و اجرایی در خصوص نوع پیام و محتوای آن، تکنیک های تولید و انتشار، هم اندیشی مستمر داشته باشند و جامعه به یک فهم مشترک از پیشگیری در حوزه های اجتماعی و فرهنگی دست یابد.

مهدوی راد با تاکید بر ضرورت مردمی شدن فعالیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: هر جا مردم وارد میدان شوند کارهای بزرگتری به ثمر می نشیند لذا در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیازمند بازبینی بنیادین برای مردمی شدن آن هستیم.

انتهای پیام/
پیشگیری از وقوع جرم رسانه جرائم دادگستری استان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر