کد خبر: 1113270 A

دبیر ستاد مقابله با کرونا و مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان گفت: در هفته اخیر میزان ابتلا، 33 درصد نسبت به هفته گذشته بیشتر شده و به تبع آن 46 درصد بستری و 66 درصد فوتی ها نسبت به هفته گذشته افزایش یافت.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، عباس علیمراد بیشترین دلیل افزایش ابتلا به کرونا را  برگزاری جشن ها ، عروسی ها و بخصوص دورهمی های فامیلی برشمرد و اظهار کرد: در هفته اخیر میزان ابتلا  33 درصد نسبت به هفته گذشته بیشتر شده و به تبع آن 46 درصد بستری و متاسفانه 66 درصد فوتیها نسبت به هفته گذشته افزایش یافت که این نمایانگر درگیری تعداد بسیار زیادی از مردم رودان است.

علیمراد در جلسه ستاد کرونای رودان اعلام کرد: وضعیت شهرستان به لحاظ شیوع بیماری کرونا به شرایط بحرانی رسیده از هر 100 نفر در شهرستان 6 نفر به کرونا مبتلا شده است و این میزان رو به افزایش است. لازم است در این راستا با همراهی و تعامل همگانی برای کاهش آمار مبتلایان و بستری ها و برون‌رفت از این وضعیت نهایت تلاش خود را به کار گیریم.

وی در ادامه افزود: با تمام توصیه ها و اطلاع رسانی‌ها درباره خطر شیوع و ابتلا به کرونای دلتا همچنان میزان رعایت پروتکل ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مخصوصا در روستاها رو به کاهش است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان اصلی ترین عامل شیوع گسترده بیماری و افزایش فوتی ها را در برگزاری دورهمی ها و مهمانی ها عنوان کرد و ادامه داد: خطر کمبود تخت های بیمارستانی و داروهای تخصصی بیماری کرونا در هفته آتی بسیار جدی است و از هم اکنون زنگ خطر آن به صدا در آمده است.

وی درباره واکسیناسیون نیز تصریح کرد: بیش از 76 درصد از جمعیت 50 سال به بالای شهرستان، تحت پوشش واکسیناسیون کرونا قرار گرفته‌اند و نوبت دوم واکسیناسیون آنها نیز در حال انجام است و در چند روز  آینده، واکسیناسیون فرهنگیان، کارمندان دادگستری و زندانیان آغاز می‌شود.

علیمراد در توصیه مجدد به شهروندان گفت: در شرایط کنونی تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی، عدم شرکت در تجمعات و استفاده از ماسک در صورت خروج از منزل بصورت صحیح و رعایت فاصله فیزیکی است.

انتهای پیام/
پوشش شبکه بهداشت و درمان ماسک واکسیناسیون دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر