کد خبر: 1113250 A

دبیر ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی:

دبیر ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران از تمدید مهلت ارسال آثار هنرمندان به این دوره تا روز 25 مرداد ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، محمدحسین اسماعیلی، ضمن اعلام تمدید مهلت فراخوانششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران گفت: ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران با هدف حمایت از هنر فاخر خوشنویسی و هنرمندان و پیشکسوتان این هنر  ناب ایرانی و در راستای توسعه و ارتقای جایگاه خوشنویسی در کشور به میزبانی قزوین پایتخت خوشنویسی ایران برگزار می‌شود.

 دبیر ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران ادامه داد: مهلت ارسال آثار به جشنواره طبق فراخوان تا ۱۵ مرداد ماه اعلام شده بود؛ اما با هماهنگی‌های به عمل آمده و به دلیل استقبال جامعه هنری، دبیرخانه دوسالانه مهلت ارسال آثار را تمدید کرد و هنرمندان می‌توانند تا تاریخ 25 مرداد ماه برای ارسال آثار خود اقدام کنند.

وی توضیح داد: اعتلای بیش از پیش جایگاه هنر خوشنویسی در سطح ملی، ایجاد بستری مناسب برای عرضه و ارائه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ارزشمند هنر خوشنویسی، زمینه‌سازی رشد و بالندگی هنرمندان خوشنویسی ایران، رشد فرهنگ دیداری مردم جامعه در ارتباط با هنر خوشنویسی، توسعه و گسترش ارتباطات هنری در میان هنرمندان خوشنویس و مابین خوشنویسان و مخاطبان ورونق بخشی و توجه ویژه به ارتقاء اقتصاد هنر خوشنویسی و معرفی هنرمندان از دیگر اهداف این رویداد است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: تا کنون هنرمندان زیادی از سراسر کشور برای شرکت در این رویداد بزرگ هنری اقدام کرده‌اند که نشان از علاقمندی و اثرگذاری  این دوسالانه در حوزه خوشنویسی کشور دارد و قطعاً با مشارکت هرچه بیشتر هنرمندان این اثربخشی افزایش خواهد یافت.

وی در پایان بیان کرد: ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران از روز 21 مهرماه همزمان با روز ملی خوشنویسی به میزبانی قزوین پایتخت خوشنویسی ایران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران پیشکسوتان خوشنویسی ارسال آثار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر