کد خبر: 1108788 A

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در باره شرایط پنجم کویید 19 بیانیه صادر کرد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، در این بیانیه آمده است:

مردم شریف استان اصفهان، علمای بزرگوار و دلسوز، ولایتمداران راستین و بی ادعا

سلام خدا بر پیامبر بزرگ اسلام، حضرت محمد (ص)، و خاندان پاک او، زهرای اطهر(س)، امیرالمومنین علی(ع) و فرزندان معصوم ایشان، و سلام خدا بر شما مردم خداجوی

ضمن تبریک اعیاد پربرکت ذی الحجه، به استحضار میرساند متأسفانه خیز جدید بیماری کرونا با گونه دلتا در استان منجر به اشغال ظرفیت تختهای بیمارستانی موجود در تمام شهرستانهای استان شده است و ارائه خدمت به بیماران با ایثار کادر سلامت و به دشواری انجام می شود.

در این شرایط خطرناک، بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی و ادامه برگزاری تجمع های خانوادگی و اجتماعی و رفت و آمدها باعث افزایش تصاعدی تعداد بیماران و افزایش مرگ و میر می شود. لازم است توجه شود که حتی اگر تخت جدید از طریق بیمارستانهای صحرایی اضافه شود، پرسنل مجرب برای ارائه خدمت در اختیار نخواهد بود و توان کارکنان موجود هم به علت خستگی شدید جسمی و فکری، روز به روز کمتر می شود.

ما درک می کنیم که استمرار محدودیت ها برای مردم باعث خستگی شده است، اما  استمرار کار شبانه روزی،مشاهده بیماری و درگیری خانواده ها و مرگ هموطنان مدافعان سلامت را نیز به شدت فرسوده کرده است. مراکز درمانی ما از 18 ماه پیش تاکنون بی وقفه در حال خدمت به بیماران کویید و غیر کویید بوده اند و مدافعان سلامت در این مدت فرصت استراحت و تجدید قوا نداشته اند.

ما از شما هموطنان فهیم انتظار داریم با برگزاری و حضور در تجمع های مختلف، و بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی پای این دشمن منحوس را به حضور و آدمکشی در خانواده خود باز نکنید. اگر شما سنگر مقابله با ویروس را ترک کنید، مدافعان سلامت به تنهایی قادر به محافظت از جان خیل آسیب دیدگان از حملات ویروس نخواهند بود.

ما همچنان تا پای جان برای انجام وظیفه خواهیم ایستاد، اما ظرفیت و توان مجموعه درمان محدود و در حال اشباع است و دردمندانه هشدار می دهیم که در صورت تداوم بی تفاوتی و سهل انگاری عمومی، به زودی تعداد بیماران بدحال منتظر تخت در پشت درب بیمارستان ها افزایش یافته و شرمساری و پشیمانی آن برای  دعوت کنندگان به تجمع و اجابت کنندگان نقض دستورالعمل ها خواهد ماند.

والعاقبه للمتقین

روسای بیمارستان ها و اعضای ستاد واکنش سریع مقابله با کرونا

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

بستری دوهزار بیمار مبتلا به کرونا در اصفهان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز اعلام کرده که شرایط اصفهان بحرانی است و تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا از مرز دو هزار نفر گذشته است.

آرش نجیمی ادامه داد: موج پنجم با شیب صعودی بالا ادامه دارد و موارد جدید ابتلا را به سیستم درمان تحمیل می کند و مجبور شدیم دوباره بیمارستان الزهرا را به صورت کامل به کرونا اختصاص دهیم.

وی تاکید کرد: با این روند ابتلا تا ده روز آینده ظرفیت تمام بیمارستان های ما در استان تکمیل و با اختلال در خدمت رسانی مواجه خواهیم شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی تصریح کرد: شاهد کاهش 50 درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم و سازمان ها و ادارات هستیم.

وی ادامه داد: واکسیناسیون در حال انجام است و به مرز واکسیناسیون 10 درصد از جمعیت استان رسیده ایم.

انتهای پیام/
اصفهان دانشگاه علوم پزشکی درمان علوم پزشکی واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر