کد خبر: 1108519 A

عصر دیروز اتفاق افتاد؛

رئیس اورژانس عجب‌شیر به حادثه پاشیده شدن مواد مذاب روی چهار نفر از کارکنان واحد فولادسازی این شهرستان اشاره کرد و گفت: این حادثه روز گذشته روی داد و ۲ نفر از آنان به علت سوختگی به تبریز اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از عجب شیر،حسین ولی‌زاده  در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان جزئیات این حادثه  افزود: سوختگی مصدومان اعزامی به تبریز بالای ۸۰ درصد بوده و هر دو آنان در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.

وی ادامه داد: مصدومان این حادثه پس از انجام اقدامات درمانی اولیه در بیمارستان امام خمینی (ره) عجب‌شیر به بیمارستان سینای تبریز اعزام شدند.

واحد فولادسازی عجب‌شیر از نوع کوره القایی است و در این نوع از تولید شمش فولادی، کارگران به صورت دستی یا از طریق تجهیزات کوره ها را شارژ می کنند تا قراضه آهن یا انواع دیگر مواد اولیه پس از ذوب به قالب‌های شمش هدایت شود. 

پاشیدن مذاب در کوره‌های القایی گاه‌ و بی‌گاه موجب سوختگی کارکنان این بخش می‌شود و به همین دلیل کار در این بخش از واحد فولادسازی همواره با احتمال وقوع حوادث این چنینی همراه است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی عجب‌شیر نیز اعلام کرده است که وقوع فعل و انفعالات شیمیایی در پاتیل حمل مواد مذاب، دلیل اصلی سوختگی چهار کارگر کارخانه فولاد در این شهرستان است.

به گفته «ناصر فلاح» با وجود استقرار تیم بهداشت کار مجرب در کارخانه فولاد عجب‌شیر، وقوع حوادث کار اجتناب‌ناپذیر است.

انتهای پیام/
اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی امام خمینی شیر فولاد بهداشت کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر