کد خبر: 1107483 A

با حضورگسترده کارگران و مسئولان استانی و کشوری؛

مراسم بازنشستگی ناصر چمنی مطالبه گر صادق سال های اخیر جامعه کارگری با حضورگسترده کارگران ومسئولان استانی وکشوری در تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، مدیر سازمان های کارگری وکارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به نمایندگی از سوی وزیر تعاون کارو رفاه اجتماعی و معاون روابط کار در این مراسم حضور یافت بود بازنشستگی را تولد جدیدی  برای تلاشی دوباره خواند و گفت: برای اولین بار است که چنین مراسمی برای قدردانی از تلاش های یک نماینده کارگری و به مناسب بازنشستگی وی برگزار می شود.

 فرزاد یوسفی با اشاره به تجارب ارزشمند آقای چمنی در این سال ها گفت: جامعه کارگری و بازنشتسگی باید از توانمندی های ارزنده ایشان که در طول این سال ها بر آن افزوده شده، بهره کافی ببرند.

وی ادامه داد: من به عنوان فردی که در جلسات شورای‌ عالی کار و کمیسیون های کارگری دولت شاهد گوشه ای از تلاش های وی بوده ام همواره دیده ام که به معنای واقعی کلمه پیگیر امنیت شغلی کارگران بوده و حضور مستمر وی در تغییر موادی از آیین نامه های  انجمن های صنفی کارگری که منجر به حضور حداکثری از نمایندگان کارگری تمامی تشکل های کارگری در جلسات شورایعالی کار شد مدیون زحمات وی بوده و کانون عالی انجمن های صنفی کارگری ضمن ارج نهادن به این تلاش ها باید از این تجارب بهره ببرد.

یوسفی با اشاره به ویژگی های ناصر چمنی، قانونمداری را یکی از مهمترین این موارد خواند و گفت: این ویژگی سبب شد ضمن احترام به تمامی تشکل ها بستر را برای  تعاملات بیشتر فراهم آورد و همافزایی را توسعه دهد.

مدیر سازمان های کارگری وکارفرمایی .وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطالبه گری را از دیگر ویژگی های ناصر چمنی عنوان کرد و گفت: این ویژگی ایشان در سال های اخیر منجر به افزایش دستمزد کارگران شد که آخرین آن را امسال حتی پس از تصویب در شورای عالی کار بر اساس نرخ تورم به عینه شاهد بودم که آقای چمنی حضور وزیر رفتند و عنوان کردند که حتی با این نرخ دستمزد کارگران با مشکل مواجه هستند که وزیر دستور افزایش 2 درصد دیگر دستمزد را به احترام وی صادر کردند.
                                      چمنی در حوزه فعالیت های صنفی فردی قانون گرا و در عین حال جدی بود

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور نیز در این مراسم در سخنانی با اعلام پیام تبریک هیأت مدیره کانونعالی انجمن های صنفی کشور و همچنین انجمن های صنفی کارگری استان خراسان رضوی به مناسبت این مراسم گفت: قطعا اگرمحدودیت های کرونایی نبود این مراسم به پاس تلاش های آقای چمنی چندین برابر بیشتر برگزار می شد و تمامی اعضای هیأت مدیره انجمن های صنفی کارگری در کنار کارگران استان آذربایجان شرقی در آن حضور می یافتند

هادی ابوی در ادامه به ویژگی های کاری اقای چمنی اشاره کرد و گفت: وی در حوزه فعالیت های صنفی فردی قانون گرا و در عین حال جدی بود که هزینه های زیادی را در این سال ها در این زمینه برای کارگران متحمل شد و تشکل های صنفی باید از این تلاش های ارزنده و از وجود این ایشان بهره لازم را ببرد.


                                 بخش مهمی از افزایش دستمزد کارگران مرهون ومدیون تلاش های چمنی

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم در سخنانی از ناصر چمنی به عنوان عضو شورای عالی کار از افراد موثر در افزایش دستمزد کارگران یاد کرد و گفت: وی دلسوزانه در این سال ها مدافع حقوق کارگران بود و بخش مهمی از افزایش دستمزد کارگران مرهون ومدیون تلاش های وی است.

حسین فتحی در ادامه نقش تشکل های کارگری  را مهم خواند و گفت: نهاد های صنفی کارگری برای نمونه در استان آذربایجان شرقی با حضور و همکاری خود  نقش مهمی در کاهش میزان بیکاری و افزایش نرخ مشارکت داشته‌اند به گونه‌ای در بهار سال 1400 نسبت به بهار سال 1399ضمن آنکه نرخ بیکاری در استان کمتر شده ، 16 هزار فرصت شغلی جدید در استان ایجاد شد.

فتحی افزود: در سال 98 در استان آذربایجان شرقی 33 واحد مشکل دار داشتیم که  این تعداد در حال حاضر به 5 واحد کاهش یافته و این مهم جز با همکاری تلاش های تشکل های کارگری به دست نمی آمد.

مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با بیان اینکه تشکل های کارگری همواره یار و یاور تأمین اجتماعی در دستیابی به اهداف این سازمان بوده اند اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی تقویت تشکل های کارگری وظیفه خود می داندو در بسیاری از مواقع برای پیشبرد و پیگیری مطالبات و اهداف سازمان از نقش این تشکل ها در مجلس شورای اسلامی ودولت بهره برده است.

جعفر سمساری با اشاره به بازنشستگی ناصر چمنی فعال جامعه کارگری گفت: وی در این زمینه با پاکدستی پیش قدم بوده و مسایل این حوزه را در راستای منافع  کارگران پیگیری می کرد.

وی با اشاره به وجود بیش از 212 هزار کارگر بازنشسته در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: امیدواریم چمنی با این بازنشستگی همچنان در کنار جامعه کارگری و بازنشستگی در جهت کم کردن مشکلات این قشر باشد.

                                         از تجارب چمنی در اتحادیه یشکوستان کارگران بهره خواهیم برد

 کریم صادق زاده دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان شرقی نیز دیگر سخنران این مراسم بود با ابلاغ پیام  علیرضا محجوب دبیر کل خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران و حسن صادقی معاون دبیر کل به مناسبت بازنشستگی ناصر چمنی اظهار داشت: وی که اکنون به افتخار بازنشتگی نایل می شوند همواره با شجاعت ، عشق و علاقه مسایل کارگری را دنبال می کرد.

صادق زاده افزود: قطعا باید از تجارب ایشان در کانون کارگران بازنشسته وهمچنین اتحادیه پیشکسوتان کارگران بهره کافی را ببریم.

آخرین سخنران این مراسم ناصر چمنی  رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور و بازنشسته ارزشمند مجتمع پترشیمی تبریز بود.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور در آغاز سخنان خود با بیان اینکه در طول این سال ها به عنوان فعال جامعه کارگری با انواع اهانت و افترا روبرو بوده است اظهار داشت: اما حس زیبای خدمت گذاری به جامعه کارگری همه تاثیرات این اقدامات منفی را از بین برده است.

چمنی با قدردانی از همکاری اعضای هیأت مدیره انجمن صنفی کارگران پتروشیمی با وی در پیشبرد اهداف جامعه کارگری گفت: از زمانی که نمایندگی جامعه کارگری را در  مجتمع پتروشیمی تبریز را آغاز کردم هر شب با این فکر روبرو بودم که آیا امروز کاری برای دفاع از حقوق کارگران و مطالبات آنها انجام داده ام یا خیر؟

وی با بیان اینکه در طول سال های قبول مسئولیت نمایندگی کارگران در بسیاری از روزها به جهت پیگیری مطالبات جامعه کارگری خسته و با اعصاب ناراحت به منزل باز می گشتم اظهار داشت: صحبت با پدر و مادرم پیرم و نیز اینکه اعضای خانواده‌ام شرایط مناسب را برایم فراهم می کردند سبب می شد که جدی تر از قبل کارم را دنبال کنم.

چمنی ادامه داد: تحقق مطالبات کارگران نیازمند تلاش و همکاری تمامی تیم کارگری برای نمونه در شورای عالی کار است که دراین سال ها این همکاری به خوبی دیده شد علاوه بر این اجرایی شدن این مطالبات در بخش مهم دیگری به همکاری صادقانه مسئولان نیازمند است.

عضو شورایعالی کار افزود: برای نمونه اجرای  طرح طبقه بندی کارگران پتروشیمی تبریز بدون مشارکت  مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی ممکن نبود که درهمین جا لازم می دانم از تلاش فتحی همچنین تعاملات درفشی مدیرعامل مجتمع پتروشیمی قدردانی کنم.

وی در پایان سخنانش از حضور تمامی مسئولان، تشکل های کارگری  و کارفرمایی، کارگران پتروشیمی و همکاری آنان قدردانی کرد.

انتهای پیام/
بازنشستگی پدر جامعه دولت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر