کد خبر: 1107455 A

سرپرست فرمانداری پاوه از مهار آتش در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل ، در شهرستان پاوه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، جلیل بالایی با اشاره به اینکه این آتش سوزی  از نقطه صفر مرزی واقع در خاک عراق آغاز شد گفت: در همان لحظات اولیه مسیر آتش به طور کامل رصد شد.

وی با اشاره به اینکه نقاطی از منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل ساعت ۱۳  روز گذشته در شهرستان پاوه درگیر این آتش شد خاطر نشان کرد: به دلیل خشکسالی و پوشش گیاهی اندک این آتش سوزی بیشتر در مراتع رخ داد و پوشش جنگلی آسیب چندانی ندید.

بالایی با اشاره به اینکه نیرو‌های ستادی، نظامی و مردمی با ایجاد آتش بر به طول حدود ۴ کیلومتر توانستند ساعت یک بامداد امروز (پنجشنبه ) آتش را مهار کنند افزود: نیرو‌هایی به عنوان قرق بان به منظور رصد احتمالی برافروخته شدن آتش و مهار آن در منطقه مستقر هستند.

وی با اشاره به همکاری گردان قدر از تیپ انصار الرسول (ص) و مرزبانی گفت: نیرو‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پاوه مسیری به طول ۵ کیلومتر را برای دسترسی خودرو‌های آتش نشان و سایر نیرو‌های مهار کننده‌ آتش فراهم کردند.

بالایی در پایان از همکاری نیروهای مردمی،  محیط زیست، هلال احمر، منابع طبیعی و نیرو‌های آتش نشانی، شهرداری‌های پاوه، باینگان و بانه وره قدردانی کرد.

منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل با وسعت بیش از ۲۵ هزار هکتار در ۱۳ کیلومتری جنوب غربی شهرستان پاوه قرار دارد و دارای گونه‌های مهم و متنوع گیاهی و جانوری است.

انتهای پیام/
اتش سوزی شهرستان پاوه بوزین و مرخیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر