کد خبر: 1107419 A

استاندار اردبیل خبر داد:

استاندار اردبیل از ممنوعیت فعالیت قلیان‌سراها در استان خبر داد و گفت: اصناف ناقض پروتکل های بهداشتی پلمب می شوند.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو در جلسه ویدئوکنفرانسی با فرمانداران عنوان کرد: بازار و پاساژهای اردبیل با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند ولی در صورت بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی از سوی مراجع مربوطه باید پلمب شوند.

وی گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا، رستوران ها و اغذیه فروشی به صورت بیرون بر حق فعالیت دارند و قلیان سراها حق فعالیت ندارند و نیروهای نظارتی موظفند در صورت مشاهده تخلفات، برخورد قانونی انجام دهند.

وی با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در اردبیل خواستار رعایت دقیق  پروتکل های بهداشتی و پرهیز از دورهمی و تجمعات شد و افزود: اگر مردم این شیوه نامه ها را رعایت نکنند با توجه به وضعیت وخیم استان های جنوبی و تهران، شاهد وخامت وضعیت کرونایی در استان و افزایش تصاعدی بیماران و فوت شدگان خواهیم بود.

استاندار اردبیل از تمامی فرمانداران و دستگاه های اجرایی مرتبط خواست نظارت بر رعایت پروتکل ها را تشدید کنند و هر گونه کوتاهی در این زمینه را غیرقابل قبول دانست.

بهنام جو همچنین بر انجام به موقع واکسیناسیون گروه های سنی مشمول تاکید کرد و گفت: فرمانداران و مراکز بهداشتی تمام سعی و تلاش خود را به کار گیرند که گروه های سنی معرفی شده در کمترین زمان ممکن به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی اذعان کرد: بررسی بیماران بستری شده در بیمارستان ها نشان می دهد تعداد افرادی که واکسن زده اند و در بیمارستان ها بستری هستند بسیار پایین است و این نشانگر مقاومت افراد واکسینه شده در برابر کرونا است.

 

 

انتهای پیام/
اصناف استاندار اردبیل قلیان سراها واکسن کرونا پروتکل های بهداشتی اکبر بهنامجو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر