کد خبر: 1107260 A

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین گفت: کشتار دام‌ها در کشتارگاه‌های استان به مناسبت عید قربان و به منظور پیشگیری از انتقال بیماری‌های مشترک انسان و حیوان مثل تب کریمه کنگو و شیوع بیماری کرونا به صورت رایگان انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حمید زینالی با اعلام این خبر گفت: طبق هماهنگی انجام شده با کشتارگاه‌های دام استان، ذبح دام امروز به صورت رایگان انجام می شود.

این مسئول گفت: با توجه به حضور ناظران ذبح شرعی و بازرسان بهداشت در کشتارگاه ها، سلامت عموم مردم با مصرف گوشت قربانی سالم تضمین می شود و از انتقال بیماری‌های مشترک حیوان و انسان جلوگیری به عمل می آید.

او گفت: از ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین درخواست کرده ایم که با همکاری نیروی انتظامی، شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی استان از نقل و انتقال و عرضه دام در سطح شهرهای استان جلوگیری شود.

زینالی افزود: با توجه به این موضوع، اماکنی که کشتار غیر مجاز دام خارج از محیط کشتارگاه داشته باشند و سلامت مردم را به مخاطره بیندازند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

او هنچنین تصریح کرد:  امروز تمام بازرسان بهداشتی دامپزشکی و ناظران ذبح شرعی کشیک هستند و امکان تحویل لاشه دام قربانی به آنها برای بررسی های لازم فراهم خواهد بود.

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین گفت: گروه های سلامت دامپزشکی نیز در ادارات مستقر هستند و تا ۱۳ ظهر امروز ذبح دام در سراسر کشتارگاه های استان صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/
استان قزوین حیوان شهرداری کنگو دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر