کد خبر: 1107250 A

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: همزمان با عید ولایت و امامت، "غدیر" جشنواره بزرگ شهری عبودیت تا تجلی ولایت با ۵۰ عنوان برنامه در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد درافشانی با اعلام این خبر گفت: این جشنواره از ۳۰ تیرماه تا هفتم  مردادماه با ویژه برنامه‌های متنوعی با هدف "ایجاد نشاط اجتماعی"،"ارتقای سواد دینی شهروندان" و "انتقال پیام عید قربان و عید بزرگ غدیر خم به عموم مردم " برگزار می شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین اظهار داشت: در این جشنواره که از عید قربان آغاز و تا عید غدیر خم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ادامه دارد، بنیاد بین المللی غدیر استان قزوین، مجموعه شهرداری های قزوین و سازمان های وابسته، ادارات، سازمان ها، مساجد، اصناف و محلات مشارک دارند.

درافشانی برنامه عصر خاطره  با عنوان "شاهدان علوی" را از دیگر برنامه‌های دهه ولایت و امامت اعلام کرد و افزود:در این برنامه از  سادات شهید و مادران سیده شهید در فضای رو باز مزار شهدا با رعایت پروتکل های بهداشتی تقدیر می شود.

درافشانی گفت: برگزاری پویش مردمی ذکر هر روزمان یا علی را از دیگر برنامه های دهه امامت و ولایت است.

او اضافه کرد: در این پویش کسبه کهن شهر تاریخی فرهنگی قزوین در اقدامی نمادین با بالا بردن کرکره های مغازه هایشان و همزمان با آغاز کسب و کار به گفتن ذکر یا علی خواهند پرداختند، این پویش در راستای فرهنگ سازی گفتن ذکر یا علی و جاری شدن سیره علوی در زندگی آنان، انجام می شود.

درافشانی یادآور شد: از دیگر برنامه‌های دهه امامت و ولایت می‌توان به برگزاری ویژه برنامه "یک قطره زندگی" و "تجلیل از زوج های شهرداری قزوین" اشاره کرد که در این برنامه از ۱۰ اهدا کننده خون برتر شهر قزوین و زوج هایی که سال ۹۹ عقد کرده اند، تجلیل خواهد شد. 

وی نگارش علوی و خوشنویسی زنده اشعار و احادیث" را از دیگر برنامه‌های شهرداری قزوین به مناسبت دهه امامت و ولایت برشمرد و افزود: این برنامه با همکاری انجمن خوشنویسان و بسیج هنرمندان قزوین و با رعایت پروتکل های بهداشتی در حسینیه امینی ها برگزار می شود.

معاون شهردار قزوین در ادامه از  اجرای مسابقه تفسیر خطبه غدیر خبر داد و افزود: این مسابقه در ۲۵ مسجد شهر قزوین با رعایت پروتکل های بهداشتی و با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین بسیج شهرداری معاون شهردار قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر