کد خبر: 1107225 A

کتاب «شهروندان در برابر خبرنگاران؛ دروازه‌بانی خبر در عصر شبکه‌های اجتماعی»،اثر جدید اکبر نصراللهی و روح الله انصاری منتشر و به بازار عرضه شده است.

به گزارش ایلنا، روح الله انصاری کارشناسی ارشد روزنامه‌نگاری و پژوهشگر رسانه و فضای مجازی و رسانه‌های نوین و مشاور و طراح ساختار تحریریه دیجیتال رسانه‌های آنلاین در داخل و خارج از ایران و اکبر نصراللهی،‌ عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس دانشکده علوم اجتماعی ارتباطات و رسانه است؛‌ نصراللهی پیش از این سردبیر و موسس بخش‌های مختلف خبری از جمله بخش گفت وگوی ویژه خبری،‌ مدیرکل اطلاعات و اخبار شبکه خبر،‌ مدیرکل آموزش و پژوهش و مدیرکل نظارت و ارزیابی اخبار و برنامه‌های سیاسی صدا و سیما بوده و از او کتاب های مختلفی از جمله راهنمای پوشش خبری،‌ مدیریت پوشش اخبار بحران در رسانه‌های حرفه‌ای،‌ اصول خبرنویسی و آینده پژوهی خبر و دیپلماسی بازی‌های دیجیتال منتشر شده است.

دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها با همکاری مؤسسه مطبوعاتی نشرآوران،‌ کتاب «شهروندان در برابر خبرنگاران» را در 10 فصل  با عناوین  مطالعات جهانی،‌ خبر در دوران شبکه‌های اجتماعی، ‌اخبار ویروسی، خبر در رسانه‌های اجتماعی براساس نظریه اشاعه نوآوری‌ها، خبر در شبکه‌های اجتماعی و نظریه شکاف آگاهی، دروازه‌بانی شبکه‌ای در فضای مجازی، مطالعات ایرانی، الگوهای چهارگانه دروازه‌بانی اخبار در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های رسمی ایران، دلایل و تأثیرات ورود رهبران افکار ایرانی (بازیگران سینما و تلویزیون) به جریان خبر و دروازه‌بانی دینامیک در قطع وزیری در 376 صفحه، منتشر کرده است.

از مباحث مهم این کتاب، "نظریه تاثیر فضای مجازی" در تحولات ایران و همچنین مطالعه‌ای تاثیر فیلترینگ بر جریان خبری فارسی زبان است. به‌علاوه، این کتاب  تاثیرات حضور رهبران افکار در جریان‌های خبری وایرال در ایران را نیز بررسی کرده است.

نویسندگان کتاب، مخاطبان آن را نه فقط روزنامه نگاران، ‌فعالان رسانه‌ای و استادان ارتباطات و ‌رسانه بلکه همه مسئولان می دانند که در چند سال گذشته به دلیل درک ناکافی از شبکه‌های اجتماعی و جریان های خبری ویروسی،‌ تحت تاثیر سونامی خبری کنشگران غیررسمی قرار گرفته‌اند.

علاقمندان چاپ اول کتاب ««شهروندان در برابر خبرنگاران؛ دروازه‌بانی خبر در عصر شبکه‌های اجتماعی»، را می‌توانند از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها واقع در تهران خیابان شهید بهشتی،‌ خیابان پاکستان، پلاک 11 تهیه کنند.

انتهای پیام/
بازی شبکه های اجتماعی عضو هیات علمی دانشگاه فیلترینگ نظارت و ارزیابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر