کد خبر: 1106978 A

نماینده البرز در مجلس :

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس با عنوان اینکه دولت فعلی نشان داده است در مدیریت ارز ۴۲۰۰ تومانی هیچ توانی ندارد، گفت: نیاز روزانه استان به مرغ بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ تن متغیر است،اما به دلیل نداشتن آمار کلیِ دراین باره لازم است در این مسئله تدابیر لازم اتخاذ شود.

به گزارش ایلنا از البرز، علیرضا عباسی در جلسه بررسی روند نوسانات توزیع و قیمت مرغ در بازار استان البرز که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در خانه ملت برگزار شد، اظهار کرد: آبان ماه سال گذشته در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی هشدار دادیم که ما شب عید، مشکل مرغ خواهیم داشت؛ با وجود گزارش دستگاه‌های اجرایی متاسفانه، تدبیری صورت نگرفت و این امر محقق شد و صف های مرغ در استانها بوجود آمد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه گلایه مردم از تبعیض‌هاست و گله مندند که چرا باید مرغ دولتی با قیمت ۲۴۹۰۰ تومان به آنها نرسد و مجبور باشند ‌به‌رغم توزیع نهاده ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی مرغ را به صورت آزاد با قیمت حدود  ۴۰ هزار تومان بخرند. 

رئیس مجمع نمایندگان استان البرز با اشاره به این نکته که در بحث قیمت مرغ چقدر با آقایان سروکله زدیم  که قیمت را به نحوی تعیین کنید که سود متناسبی هم برای مرغدار لحاظ شود؛ تصریح کرد: اگر قیمت واقعی می‌شد و نظارت  صورت می گرفت؛ هم تولید کننده و هم مصرف کننده منتفع می شدند ولی متاسفانه می‌بینیم که هیچ‌گونه تنظیم بازاری صورت نمی گیرد و قیمت گذاری واقعی نمی شود.

این نماینده مجلس افزود: این دولت نشان داده است در مدیریت ارز ۴۲۰۰ تومانی هیچ توانی ندارد. 

عباسی در حالی که نیاز استان به مرغ را متغیر از ۱۰۰ تا ۳۰۰ تن دانست، تاکید کرد: آمار کلی برای نیاز استان وجود ندارد و لازم بود که در این مسئله تدابیر لازم اتخاذ شود که متاسفانه نشد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در بحث تولید مرغ در استان عقب هستیم و نمی توان نگاه استانی به استان‌های دیگر باشد و از طرفی ضمانت اجرایی در تامین مرغ از استان های دیگر وجود ندارد و لازم است توجه مسئولان استانی معطوف به این مشکل باشد که در تامین نیاز استان تا حد ممکن خودکفا باشیم.

 

انتهای پیام/
تولید مرغ علیرصا عباسی نماینده مردم کرج فردیس اشتهارد در مجلس عرضه و تقاضا فروش مرغ قیمت دولتی مرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر