کد خبر: 1106850 A

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان:

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: اسکله‌های گردشگری قشم به دلیل محدودیت‌های کرونایی و لزوم حفظ سلامت شهروندان و کارکنان این جزیره تعطیل است و ارائه خدمات در بنادر مسافری برای موارد خاص و اضطراری به قشموندان انجام خواهد شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، علی رضا محمدی کرجی‌ران با اشاره به ضرورت جلوگیری از سفرهای غیرضروری در بنادر این استان اظهار کرد: در راستای پیشگیری از ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان و کارکنان مجموعه بنادر و دریانوردی، ورود گردشگر به داخل جزیره ممنوع است.

وی مدت زمان تعطیلی در اسکله‌های گردشگری را بنا بر وضعیت شیوع ویروس کرونا و افزایش بیماران در استان هرمزگان را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد و ادامه داد: از سرگیری فعالیت در بنادر گردشگری استان منوط به اعلام ستاد ملی کرونا و استانداری هرمزگان است.

این مقام مسئول، حفظ سلامت شهروندان و گردشگران را اولویت جدی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان دانست و اضافه کرد: محدودیت‌های رفت‌وآمد در بنادر  این شهرستان اعمال می‌شود و ورود خودروهای غیربومی و مسافر به داخل جزیره و همچنین خروج خودروی بومی و شهروندان قشم ممنوع است.

محمدی‌کرجی‌ران، با بیان اینکه در بنادر شهید حقانی و شهید ذاکری ارائه خدمات با محدودیت و صرفا برای امور ضروری و اضطراری ( درمانی ،پزشکی و...) برای ساکنان این منطقه است افزود: در بنادر مذکور خدمات با محدودیت و در موارد یاد شده انجام خواهد گرفت و هیچگونه خدماتی به گردشگران و شهروندان انجام نخواهد شد.

وی اجرای الزامات و پروتکل های بهداشتی و مراقبتی را مورد تاکید و ارجح عنوان کرد و مهم‌ترین اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا در بنادر را کاهش 40 درصدی ظرفیت شناورها، عدم ارایه خدمت به افراد بدون ماسک، ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی، انجام ضدعفونی کامل شناور قبل از مسافرگیری، بازگشایی پنجره و درب شناور در طول مسیر و تغییر بلیط مسافر از کاغذی به الکترونیکی برشمرد.

شهرستان قشم 10 اسکله گردشگری دارد. شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران، درگهان و دهخدا از جمله اسکله‌های گردشگری در این شهرستان هستند.

لافت، پهل و شهید ذاکری نیز به عنوان اسکله‌های مسافری قشم محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/
سلامت قشم گردشگری بنادر هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر