کد خبر: 1106782 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

کرونا پنج کهگیلویه و بویراحمدی دیگر را نیز روانه قبرستان ها کرد تا تعداد قربانیان این قاتل خشمگین به 721 نفر برسد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا به ۷۲۱ نفر خبرداد و گفت: متاسفانه پنج هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۲۳۹ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری است که ۹۰ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی تعداد بیماران بهبودیافته از بیماری کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد را ۵۱ هزار و ۳۰۳ نفر عنوان و اظهارداشت: از ۵۶۳ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۳۹ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویر احمد، گچساران، کهگیلویه، بهمئی و دنا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: روند افزایشی موارد مثبت بیماری و بستری در همه شهرستان‌های استان ادامه دارد که در هفته‌های بعدی می‌تواند باعث پُرشدن تخت‌های بیمارستانی و افزایش مرگ و میر بیشتری در مقایسه با پیک‌های قبلی شود.

یزدان پناه افزود: از مردم خواهش می‌کنیم دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی گرفته، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی، حضور نیافتن در تجمعات و دورهمی‌ها، پرهیز از رفت و آمد به مکان‌های شلوغ و پرخطر را مد نظر داشته باشند تا با مبتلا شدن افراد کمتری از این مرحله عبور کنیم.

 

انتهای پیام/
مرگ کرونا یاسوج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر