کد خبر: 1106734 A

دبیر ستاد مبارزه با کرونای بوشهر در گفت و گو با ایلنا :

دبیر ستاد مبارزه با کرونای استان بوشهر گفت : در تمامی شهرستان های استان میزان ابتلا و بستری در شرایط بسیار خطرناک است و تمامی ظرفیت های کرونایی ما در حال پر شدن می باشد.

 سعید کشمیری  در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در بوشهر با اعلام این مطلب افزود : در حال اضافه کردن تخت های جدید برای بستری بیماران کرونایی هستیم و ورودی بیمارستان های ما همچنان بالا است.

وی اضافه کرد: بیشتر شهر های استان ما در وضعیت رنگ بندی قرمز قرار دارند و به نظر می رسد که فقط با اعمال محدودیت بتوان این شرایط را مهارکرد وگرنه اگر به همین ترتیب روند مبتلا افزایش پیدا کند  کنترل آن از توان کادر درمان خارج خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با تائید ورود نوع دلتای ویروس کرونا در استان بوشهر افزود : وزارت بهداشت تائید نموده که این ویروس در حال حاضر در سراسر کشور در حال چرخیدن است و استان بوشهر نیز از این قاعده جدا نخواهد بود.

 کشمیری در خصوص تمهیدات انجام شده در خصوص تزریق واکسن کرونا بیان کرد : در حال حاضر واکسناسیون به طور همزمان در سراسر استان با سرعت خوبی در حال انجام است ، اما تزریق واکسن فقط باعث کاهش شدت بیماری می شود و نه جلوگیری از ابتلا به آن ، ضمناً کسانی که این روزها واکسن می زنند سطح ایمنی بدنشان بالا نخواهد رفت و باید حداقل یک دوره زمانی را طی نمایند ولی افرادی که قبلاً واکسن زده اند در حال حاضر بدنشان ایمن شده است و در صورتی که مبتلا هم بشوند شدت بیماری آنها کمتر از دیگر افراد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در پایان گفت : به تمامی اهل قلم ، فعالان اجتماعی و دلسوزان استان اعلام می کنیم که در این راه احتیاج به همکاری داریم ، برای واکسیناسیون نیاز به پیشگیری داریم ، در کل کشور با موج سنگین این بیماری مواجه هستیم و در اکثر شهر ها و بیمارستان ها در واقع یک شرایط حاد حاکم است ، انتظار داریم به جای اینکه دنبال مقصر یابی بگردیم ، به دنبال کمک کردن به همدیگر جهت رد شدن از این بحران باشیم.

انتهای پیام/
استان بوشهر بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی استان درمان واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر