کد خبر: 1106434 A

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمانشاه با اشاره به فراهم کردن مقدمات برگزاری دومین جشنواره فرامرزی مطبوعات و خبرگزاری‌ها به میزبانی کرمانشاه گفت: با مجوزی که از ستاد کرونا دریافت کردیم این جشنواره اسفند امسال به میزبانی کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ، وحید نیشابوری در مراسم افتتاحیه دبیرخانه جشنواره فرامرزی مطبوعات که در تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد، افزود: به زودی و در اولین فرصت فراخوانی برای طراحی پوستر و شعار این جشنواره منتشر می‌کنیم تا همه اصحاب فرهنگ و رسانه بتوانند در یک فضای رقابتی نظرات و ایده‌های خود را مطرح کنند و خانه مطبوعات هم به اثرات برگزیده و با نظر هیات داوران جوایزی اهدا می‌کند.

وی برگزاری این جشنواره را متعلق به خانه مطبوعات یا اداره ارشاد ندانست و اظهار کرد: برگزاری این جشنواره و با این گستره کار بسیار بزرگی است که به تنهایی از توان ما خارج است و نیاز است که همه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در برگزاری این جشنواره ما را یاری کنند و همچنین رسانه‌های استان هم اخبار مربوط به این جشنواره را به صورت مستمر پوشش دهند.

نیشابوری با اشاره به اینکه مقدمات برگزاری این جشنواره و حتی روز افتتاحیه و اختتامیه را هم مشخص کرده‌ایم، یادآور شد: علت تاخیر در برگزاری شرایط کرونایی کشور بود و امیدواریم با توجه به واکسیناسیون عمومی که انجام می‌شود تا اسفند ماه کرونا کاهش یابد و ما هم بتوانیم میزبانی شایسته‌ای از مهمانان داشته باشیم.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمانشاه تاکید کرد: بر اساس فراخوانی که تهیه و منتشر خواهد شد این جشنواره در بخش مقاله، سرمقاله و یادداشت، خبر، گزارش، گفت وگو و مصاحبه، تیتر، طنز، صفحه آرایی، عکس، طرح و کاریکاتور برگزار می‌شود.

وی گفت : فراهم آوردن زمینه رقابت سالم در راستای ارتقای سطح کیفی و محتوایی رسانه‌های منطقه، گسترش مبادلات فرهنگی و رسانه ای بین استان‌های مرزی، توسعه و امنیت پایدار فرهنگی و اجتماعی در منطقه، تقویت فضای همدلی و همگرایی بیشتر بین استان های مرزی با کشورهای همسایه از اهداف برگزاری این جشنواره است.

اولین جشنواره فرامرزی مطبوعات و خبرگزاری‌ها به میزبانی ایلام برگزار شد و دومین دوره از این جشنواره با گستره بیشتر که به میزبانی کرمانشاه برگزار می‌شود علاوه بر رسانه‌های استان‌های آذربایجان‌های غربی ، شرقی، کردستان، ایلام و خوزستان، رسانه‌های استان‌های عرب‌نشین و کردنشین عراق و استان‌های شرقی ترکیه هم دعوت شده‌اند.

 

انتهای پیام/
جشنواره مطبوعات استان کرمانشاه فرا مرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر