کد خبر: 1106292 A

رئیس مرکز جهادکشاورزی کدکن گفت: ۸۵۰ تن گندم تاکنون از کشاورزان کدکن به وسیله سیلو‌های رباط سنگ، کدکن و شرکت‌های بذری خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد ،عباس عباسیان گفت: در سال زراعی جاری ۸۵۰ هکتار از مزارع بخش کدکن به کشت گندم آبی و هزار هکتار به گندم دیم اختصاص داشته است.

او افزود: گندم دیم به دلیل خشکسالی در این منطقه غالبا به مرحله برداشت نرسیده است با این حال کشاورزانی که گندم برداشتی خود را به سیلو‌ها تحویل داده اند از طرح‌های تشویقی دریافت سهمیه کود بهره‌مند خواهند شد.

رئیس مرکز جهاد کشاورزی کدکن ادامه داد: با تلاش کشاورزان بخش کدکن ۴۰ هکتار از اراضی این منطقه زیر سطح کشت کلزا قرار گرفت که از این مقدار با توجه به وجود خسارت پرندگان، تنش یخ زدگی و عدم آبیاری  به طور مفید ۲۴ هکتار باقی ماند.

او با بیان اینکه کلزا محصولی است که از دانه آن روغنی مفید و گیاهی به دست می‌آید و از کنجاله آن برای خوراک دام استفاده می‌شود تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی دانه روغنی کلزا امسال در هر کیلو ۱۱۰ هزار ریال تعیین شده است که در امسال از ۲۴ هکتار اراضی کلزای سطح بخش کدکن ۶۲ تن دانه به مراکز خرید تحویل داده شده است.

انتهای پیام/
جهاد کشاورزی خوراک کود کشاورزان گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر