کد خبر: 1106215 A

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: طرح نشاط معنوی در بیش از ۸۰ بقعه متبرکه خراسان رضوی در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حجت الاسلام و المسلمین جمال ایزدی بیان کرد: طرح نشاط معنوی با هدف تعمیق باورهای دینی و ترویج معارف اسلامی با استفاده هوشمندانه از ظرفیت اوقات فراغت دانش آموزان، استفاده از ابزار های روز و روشهای جذاب و نو همچون ظرفیت فضای مجازی و ارتباط گیری مؤثر در بقاع متبرکه برگزار می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی افزود: زمینه سازی تربیت نسل جوان و نوجوان جهت کادرسازی برای مدیریت بقاع متبرکه و مراکز افق و مهارت افزایی و توانمند سازی دانش آموزان در کلاس های نشاط معنوی از دیگر اهداف طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه است.

وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می شود؛ گفت: در شیوه حضوری طبق سنوات گذشته اما با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی، کلاسها در داخل بقعه با حضور اساتید و مربیان برای مخاطبین طرح برگزار می شود در شیوه مجازی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برنامه ها در قالب مسابقات و ... برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین ایزدی ادامه داد: از آنجا که در برخی از استان ها و شهرستان ها، وضعیت شیوع کرونا در حالت وضعیت نارنجی و زرد است و با توجه به نگرانی های برخی والدین، مناسب است تمامی بقاع متبرکه مجری طرح نشاط معنوی همانند سال گذشته، اقدام به عضو گیری و جذب مخاطب جهت کانال امامزاده در فضای مجازی کنند.

وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در ۸۰ بقعه متبرکه خراسان رضوی برگزار می شود؛ افزود: دانش‌آموزان از رده سنی ۸ الی ۱۸ سال از ۱۰ تیرماه لغایت ۱۴ مرداد ماه ۱۴۰۰ می توانند در این طرح شرکت کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی گفت: حدود ۱۵۰ مربی در طرح نشاط معنوی فعالیت دارند.

انتهای پیام/
اداره کل اوقاف و امور خیریه استفاده از ظرفیت اوقات فراغت خراسان رضوی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر