کد خبر: 1105922 A

رئیس علوم پزشکی اردبیل اعلام کرد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از فعالیت 8 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان خبر داد و گفت: در شبانه روز گذشته 61 بیمار جدید کرونایی در سطح استان شناسایی و بستری شده‌اند.

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل عنوان کرد: در شبانه روز گذشته 61 بیمار جدید کرونایی در سطح استان شناسایی و بستری شده‌اند و متاسفانه یک مورد فوتی بر اثر شیوع کرونا در سطح استان مدت یاد شده گزارش شده است.

وی افزود: بر اساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز، شهرستان های خلخال، پارس آباد و مشگین‌شهر در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های گرمی، بیله سوار، نیر، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

حبیب زاده از ترخیص 35 بیمار کرونایی با وضعیت بهبود نسبی در 24 ساعت گذشته خبر داد و افزود: در حال حاضر تعداد 286 بیمار کرونایی در بیمارستان ها بستری هستند و از این تعداد، وضعیت 60 بیمار وخیم گزارش شده که در بخش آی سی یو تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل درباره آمار تزریق واکسن‌های کرونا در استان نیز بیان کرد: در نوبت اول برای 77 هزار و 727 نفر واکسن تزریق شده و همچنین در نوبت دوم نیز تعداد 32 هزار و 296 نفر در برابر کرونا واکسینه شده اند که جمعا از آغاز واکسیناسیون تاکنون 110 هزار و 23 دوز واکسن کرونا در استان مورد استفاده قرار گرفته است.

حبیب زاده از آغاز فعالیت چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستان اردبیل خبر داد و گفت: با راه اندازی این مرکز، ۸ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در سطح استان فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

کرونا اردبیل کووید 19 شهرام حبیب زاده آمار کرونا اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر