کد خبر: 1105771 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد از افزایش ١٠ درصدی مصرف آب در مشهد و به تبع آن ثبت رکورد بی‌سابقه تولید یک میلیارد لیتر آب شرب در یک روز برای این کلانشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حسین اسماعیلیان گفت: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا و افزایش دمای هوا، باعث شد که مصرف آب در مشهد از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد بیشتر شود.

وی افزود: امسال به لحاظ بارندگی شهر مشهد با وضعیت ویژه‌ای مواجه است و کل بارندگی این شهر تاکنون ۹۴ میلیمتر بوده، که در مقایسه با سال قبل با ۲۸۵ میلیمتر بارندگی، ۶۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد ادامه داد: قطعی برق چالش بزرگی است که شرکت آب و فاضلاب مشهد با آن رو به رو است چرا که ایستگاه‌های پمپاژ، تصفیه خانه ها، الکتروموتور‌ها و سامانه‌های کنترل همه با برق کار می‌کنند و قطعی برق در فرآیند تولید و توزیع آب بسیار تاثیرگذار است.

اسماعیلیان بیان کرد: با وجود همه این مشکلات و چالش‌های جدی پیش رو، به لطف خدا و با همراهی مردم و تلاش شبانه روزی همکاران تا این لحظه که گرمای کم سابقه‌ای را تجربه می‌کنیم، شرایط بدون نیاز به قطع و جیره بندی آب در مشهد گذرانده شده است.

انتهای پیام/
برق جیره بندی آب شرکت آب و فاضلاب مشکلات مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر