کد خبر: 1105708 A

معاون جهاد کشاورزی استان:

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: استان قزوین در تولید ذرت علوفه‌ای در جایگاه دوم کشوری قرار دارد و در 26 هزار و 500 هکتار از سطح زیر کشت 58 تن در هر هکتار برداشت دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مجید اسماعیلی در نشست تخصصی افزایش تولید و بهبود کیفیت ذرت که صبح امروز برگزار شد گفت: در سال زراعی جاری 287 هکتار از مزارع استان زیر کشت محصولات زراعی و باغی رفته، از این میزان در سال 290 هزار تن محصولات زراعی و 625 هزار تن محصولات باغی تولید می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین افزود: در ساتان قزوین طرح‌های کشاورزی خوبی اجرا شده که در سطح کشور نیز مطرح است و  پروژه ایران سیمیت، معرفی ارقام برتر بذر گندم دیم مانند باران، طرح الگوی کشت دیم، طرح‌سیدا، تولید محصول سالم و یاوران تولید از جمله آن‌ها هستند.

وی ابراز کرد: راه اندازی سامانه توزیع کود در طرح یاوران تولید برای اولین بار در کشور در استان قزوین اتفاق افتاد و وزیر جهاد کشاورزی با اتسقبال از آن خواستار راه اندازی آن در سایر استان‌ها شد.

این مسئول ادامه داد: طی چند سال گذشته استفاده از ظرفیت زنان روستایی و توانمندسازی و اشتغالزایی برای آنان یز مورد توجه قرار گرفته و در همین راستا سه میلیارد تومان به صندوق‌های زنان روستایی استان تخصیص یافته است.

وی عنوان کرد: استان قزوین در تولید ذرت علوفه‌ای در جایگاه دوم کشوری قرار دارد و در 26 هزار و 500 هکتار از سطح زیر کشت 58 تن در هر هکتار برداشت دارد.

اسماعیلی گفت: طرح کشاورزی مشارکتی دانش‌بنیان کشت ذرت در سه استان بعنوان پایلوت اجرا می‌شود که استان قزوین نیز جزء آن‌ها قرار دارد.

انتهای پیام/
استان قزوین استفاده از ظرفیت جهاد کشاورزی کشاورزی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر