کد خبر: 1105704 A

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تایباد گفت: بهار امسال ۲ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به ارزش یک میلیارد ریال به کتابخانه‌های عمومی تایباد اهدا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، حسن سالاری رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تایباد گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به ارزش یک میلیارد ریال از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی و برخی از شهروندان تایبادی بهار امسال به کتابخانه‌های عمومی تایباد اهدا شد.

او کتاب‌های اهدا شده را در موضوعات اجتماعی، روانشناسی، تاریخ، کمک درسی و سایر موارد دانست و افزود: کتابخانه‌های عمومی تایباد با کمبود هزار و ۵۰۰ جلد کتاب در موضوعات مختلف، کتب مرجع، فرهنگ لغت و دایره‌المعارف مواجه است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تایباد به نیمه تمام ماندن طرح کتابخانه روستای جوزقان در بخش میان ولایت تایباد اشاره کرد و ادامه داد: این تنها طرح نیمه تمام کتابخانه‌ای این شهرستان است که ساخت آن در سال ۱۳۹۰ آغاز شده است و تاکنون فقط ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای تکمیل و بهره‌برداری نهایی آن هفت میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.​

سالاری با بیان اینکه هم اکنون پنج هزار و ۱۱۲ نفر عضو کتابخانه‌های عمومی  تایباد هستند بیان کرد: ۵۳ درصد اعضای کتابخانه‌های عمومی تایباد بانوان و ۴۷ درصد آقایان هستند.

او تصریح کرد: دومین کتابخانه سیار تایباد با ۲ هزار جلد کتاب و با هزینه‌ای افزون بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال که از محل درآمد‌های نیم درصد شهرداری‌ها تامین شده است ، ۱۰ روستای منطقه را زیر پوشش خدمات خود خواهد برد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تایباد تاکید کرد: هم اکنون تایباد هفت کتابخانه نهادی و مشارکتی دارد و زیربنای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان ۸۹۶ متر مربع است.

انتهای پیام/
خراسان رضوی روانشناسی شهرداری کتابخانه های عمومی کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر