کد خبر: 1105692 A

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با جان باختن ۶ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان، شمار کل جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۵۵۰ نفر رسید.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، فاطمه نوروزیان اظهار کرد: جان باختگان ۴ خانم و دو آقا در بازه سنی ۴۱ تا ۸۹ سال از بندرعباس، بستک، میناب و قشم بودند.

وی افزود: ۱۲۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند و اکنون در مجموع ۸۸۷ نفر در بیمارستان‌های استان تحت مراقبتند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از مجموع بستری ها، ۱۰۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۴نفر از آن‌ها وخیم است.

وی درباره نرسیدن پیامک نوبت تزریق واکسن برای شماری از افراد بالای ۵۰ سال در استان تصریح کرد: شمار افراد بالای ۵۰ سال در استان بیشتر از افراد بالای ۶۰ سال از و به همین علت تا نوبت به همه افراد برسد چند روزی طور می‌کشد.

نوروزیان ادامه داد: ابتدا افرادی که پرونده الکترونیک سلامت در مراکز جامع سلامت دارند در اولویت دعوت برای واکسیناسیون قرار گرفته اند و به تدریج همه افراد بالای ۵۰ سال تا چند روز آینده واکسن دریافت می‌کنند.

وی افزود: تا کنون بیش از ۲۵ هزار نفر از افراد ۵۰ تا ۶۰ سال واکسینه شده اند.

انتهای پیام/
الکترونیک پیامک دانشگاه علوم پزشکی قشم هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر