کد خبر: 1105660 A

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان ، گفت: با اعزام یک روزه کاروان سلامت به ییلاق قارقالان موفق به ویزیت رایگان بیش از ۴۰ نفر از دامداران و خانواده های آنها در این منطقه شدیم.

به گزارش ایلنا از زنجان، به نقل از روابط عمومی هلال احمر استان  زنجان، حسن شکری افزود: حمایت از سلامت انسان ‌ها و کاهش آلام و رنج ‌های بشری یکی از اهداف هلال احمر به شمار می رود و طرح کاروان سلامت از طرح‌های ملی جمعیت هلال احمر است.

شکری، تاکید کرد: این کاروان جمعیت هلال احمر ماهنشان به مدت یک روز با هدف کمک به بهبود سطح سلامت در منطقه، ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در مناطق ییلاقی اعزام شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان گفت: در کاروان سلامت هلال احمر شهرستان شامل یک پزشک عمومی، ماما، نسخه پیچ و تزریقاتی بود.

شکری، ویزیت رایگان و توزیع داروی رایگان را مهمترین خدمات ارائه شده توسط کاروان سلامت جمعیت هلال احمر به دامداران و خانواده های آنها در منطقه ییلاقی قارقالان برشمرد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان گفت: علاوه بر ارائه خدمات سلامت، آموزش کمک های اولیه،  گرمازدگی، سی پی آر و خونریزی به دامداران و خانواده های سالکن در منطقه ییلاقی قارقالان ارائه شد.

شکری تاکید کرد: استقبال از این کلاس های آموزشی با استقبال قابل توجه ساکنان این منطقه ییلاقی مواجه شد.

وی خاطرنشان کرد: روند اعزام کاروان سلامت و ارائه آموزش های مورد نیاز برای دیگر ساکنان در مناطق ییلاقی شهرستان ماهنشان ادامه دارد.

انتهای پیام/
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان /حسن شکری/طرح ملی سلامت/ک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر