کد خبر: 1105555 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: فرهنگ همواره مظلوم بوده و در اولویت برنامه ریزی‌ها و بودجه‌های ملی و استانی قرار ندارد و تا زمانی که شرایط اینگونه باشد نباید منتظر تحول و توسعه در این حوزه باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان محمدحسین اسماعیلی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان قزوین که در محل فرمانداری قزوین و به ریاست فرماندار قزوین و با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های اجرایی قزوین برگزار شد گفت: مهم‌ترین معضل حوزه فرهنگ اعتبارات و بودجه تخصیصی این حوزه است که کمترین اعتبار برای آن در بودجه سالیانه کشور منظور می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: فرهنگ همواره مظلوم بوده و در اولویت برنامه ریزی‌ها و بودجه‌های ملی و استانی قرار ندارد و تا زمانی که شرایط اینگونه باشد نباید منتظر تحول و توسعه در این حوزه باشیم.

وی ابراز کرد: زیربنای توسعه همه جانبه را باید در فرهنگ جستجو کرد؛ ولی با این بودجه‌ها و اعتبارات فرهنگی در کشور نمی‌توان به توسعه نیز امیدوار بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: باید مبنای اعتبارات فرهنگی را در قانون بودجه اصلاح کرد و افزایش داد و این امر مستلزم توجه جدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: در طول دو سال گذشته با پیگیری‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی و مساعدت مسئولین استان از جمله فرمانداری‌ها و استانداری و سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات حوزه فرهنگ بیش از سه برابر شده و این جای تقدیر دارد؛ ولی عقب ماندگی‌ها و مشکلات به قدری زیاد است که این افزایش نیز نیازها و مشکلات را پوشش نمی‌دهد.

اسماعیلی در پایان خواستار توجه بیشتر و اختصاص بودجه‌های بیشتر در حوزه فرهنگی شد و در همین راستا مقرر شد در جلسه مجزایی با حضور فرمانداری قزوین و سازمان برنامه و بودجه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعتبارات فرهنگی مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

انتهای پیام/
استان قزوین بودجه فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر