کد خبر: 1105548 A

رئیس محیط زیست بوئین زهرا:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوئین زهرا گفت: تمامی مطب‌ها و درمانگاه‌های شهرستان بوئین زهرا که با شرکت‌های مجاز انتقال پسماند پزشکی قرارداد دارند باید تمامی نقل و انتقالات را از طریق سامانه جامع محیط زیست انجام دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از  روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، رامین رمضانی در جلسه کارگروه پسماند شهرستان بوئین‌زهرا گفت: جهاد کشاورزی به استناد تصمیمات جلسه کارگروه پسماند شهرستان باید نسبت به اعلام آمارمیزان تولید پسماندهای ویژه کشاورزی خصوصاً سموم دفع آفات و ظروف مربوطه در سطح شهرستان به اداره محیط زیست به صورت سه ماهه اقدام کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوئین زهرا ادامه داد: لازم است جهاد کشاورزی پیگیری لازم برای انتقال پسماندها توسط واحدهای کشاورزی به سایت پسماند صنعتی و ویژه استان از طریق سامانه محیط زیست انسانی   IRANEMP.IRبرای امحاء به عمل آورده و نام واحدهای متخلف را برای برخورد قانونی به محیط زیست اعلام کند.

وی اظهار کرد: لازم است اداره دامپزشکی نیز نسبت به اعلام آمار میزان تولید پسماندهای ویژه دامپزشکی خصوصاً دارو ها، مواد بیولوژیکی و سایر موارد در سطح شهرستان به اداره محیط زیست بصورت سه ماهه اقدام کرده و نام واحدهای متخلف را برای برخورد قانونی به محیط زیست اعلام  و همچنین نظرات خود را در این خصوص کتبا به این اداره ارسال کند.

رمضانی تصریح کرد: تمامی مطب‌ها و درمانگاه‌های شهرستان که با شرکت‌های مجاز انتقال پسماند پزشکی قرارداد دارند باید تمامی نقل و انتقال را از طریق سامانه جامع محیط زیست انجام دهند.

وی عنوان کرد: لازم  است شهرداری سگزآباد نسبت به تامین نیروی  نگهبانی سایت بصورت 24 ساعته جهت جلوگیری از تخلیه‌های غیرمجاز اقدام و نسبت به حصارکشی سایت نخاله ساختمانی تا پایان سالجاری اقدام کند.

رمضانی در پایان گفت: باید تمامی پیمانکاران و خودروهای نقل و انتقال پسماند مطابق ماده 18 آئین نامه اجرایی پسماند نسبت به اخذ گواهینامه مربوطه از سازمان مدیریت پسماند اقدام و بیمارستان امیرالمومنین (ع) نسبت به گزارش خوداظهاری وضعیت کارکرد دستگاه بی خطرسازی  و کالیبراسیون آن به صورت فصلی به اداره محیط زیست اقدام کنند.

انتهای پیام/
حفاظت محیط زیست شهرداری کشاورزی محیط زیست بوئین زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر