کد خبر: 1105481 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: خانم‌های خانه دار همچنان به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی جزء بالاترین افراد مبتلا به ویروس کرونا هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، پیمان نامدار در جلسه ستاد مقابله با کرونا گفت: با توجه به افزایشی شدن آمار کرونا، مجموع رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در استان به ۵۳ درصد رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مناطقی همچون دانشگاه و پونک مشاهده شده است.

نامدار اضافه کرد: به جز شهرستان‌های آبیک و آوج؛ بقیه شهر‌ها در وضعیت قرمز به سر می‌برند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوینگفت: در حال حاضر وضعیت کرونایی در آبیک نارنجی و در آوج زرد است.

نامدار با بیان اینکه روزانه ۸۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا بستری می‌شوند، گفت: در حال حاضر ۳۸۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری که ۱۹ نفر از آن‌ها بدحال هستند.

وی عنوان کرد: در ۲۴ساعت گذشته فوتی نداشته ایم، اما فوتی‌های استان در مجموع به هزار و ۸۴۰ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در ادامه گفت: در کل کشور افرادی که ۲ دز واکسن زده اند به ندرت به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

نامدار با بیان اینکه ۲۷ هزار دز واکسن به استان رسیده است، افزود: با ورود واکسن‌های جدید به استان مشاغلی همچون آتش نشانی ها، پلیس و معلمان در اولویت قرار خواهند گرفت.

او گفت: در مرکز تجمیع واکسیناسیون بسیاری از افراد می‌خواهند بدون نوبت واکسن بزنند و همین موضوع روند واکسیناسیون را کند می‌کند.

نامدار با اشاره به افزایش بازرسی‌ها گفت: ۱۴ مغازه به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی در هفته گذشته پلمب شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی از راه اندازی یک تیم سیار برای واکسیناسیون بیماران قطع نخاعی و دارای زخم بستری از هفته آینده خبر داد وگفت: این افراد در منزل واکسینه می‌شوند.

انتهای پیام/
آتش نشانی بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر