کد خبر: 1105408 A

سرپرست پلیس فتا در استان البرز گفت: پس از چندین ماه اقدامات پلیسی، فروشنده سئوالات تقلبی امتحانات نهایی در شهر کرج با 50 فقره کلاهبرداری دستگیر شد.

به گزارش ایلنا از البرز، سرهنگ رسول جلیلیان در ارتباط با کلاهبرداری سئوالات کنکور بیان داشت: مأموران پلیس فتا در حین گشت زنی اینترنتی و رصد فضای مجازی با یک صفحه اینستاگرامی که اقدام به تبلیغ فروش سوال امتحانات نهایی کرده بود مواجه و بررسی موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی افزود: در ابتدای تحقیقات مشخص شد که گرداننده این صفحه با سوء استفاده از ناآگاهی نوجوانان اقدام به فروش سئوالات تقلبی با قیمت 5 میلیون ریال می کند که بلافاصله اقدامات پلیسی در این زمینه صورت گرفته و با توجه به اینکه متهم بسیار حرفه ای عمل کرده بود، پس از چند ماه تلاش کارشناسان پلیس فتا در نهایت هویت گرداننده صفحه شناسایی شد.

سرپرست پلیس فتا استان البرز اظهار داشت: در ادامه گرداننده صفحه اینستاگرامی شناسایی شده به پلیس فتا دعوت و با مواجهه مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و به 50 فقره کلاهبرداری به ارزش 200 میلیون ریال اقرار کرد.

سرهنگ جلیلیان در پایان به شهروندان توصیه کرد: از اعتماد بی مورد به افراد ناشناس در فضای مجازی به جد خودداری کرده و در برای دریافت آخرین هشدارهای پلیس فتا در حوزه کلاهبرداری های اینترنتی به سایت این پلیس به آدرس cyberpolice.ir مراجعه کنید.

 

انتهای پیام/
پلیس فتای البرز کلاهبرداری سوالات تقلبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر