کد خبر: 1105191 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: فعالیت کارخانه سیمان پیوند گلستان که در پی خاموشی های اخیر متوقف شده بود با سهمیه برق ۴ و نیم مگاواتی و با ظرفیت کم در حال تولید است.

حسین طلوعیان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: برق کارخانه سیمان پیوند گلستان۱۸  مگاوات است و تنها اجازه داده شد با ده درصد ظرفیت یعنی نزدیک به ۲ مگاوات کار کند که این امکان پذیر نبود زیرا برای ادامه فعالیت نیاز به حداقل ۴ و نیم مگاوات برق است.

طلوعیان ادامه داد: زمانی که سیمان در بازار کم یاب شود نوسانات قیمت به وجود می آید و در پی تعطیلی کارخانه قیمت سیمان افزایش ۲۵ درصدی را داشته است.

وی با اشاره به اینکه در طی چند روز اخیر برق ۴ و نیم مگاوات در برخی از ساعات به کارخانه داده شد افزود: اگر برق به همین روال داده شود کارخانه میتواند فعالیت داشته باشد و بتواند کمبودهای به وجود امده سیمان در بازار را جبران و قیمت را متعادل کند.

وی تصریح کرد: بنا به مصوبه دولت، تبصره سوم، برق شهرک‌های صنعتی نباید قطع شود و ما در استان گلستان صنایع بزرگ نداریم ولی متاسفانه شرکت توزیع برق استان به مصوبه دولت عمل نمی‌کند.

وی خاطر نشان کرد: این موضوع در کارگروه تسهیل مطرح شد و پیرو مکاتبه استاندار گلستان با اقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، خوشبختانه در طی روزهای اخیر برق شهرک های صنعتی قطع نشده است.

انتهای پیام/
برق سازمان صنعت معدن و تجارت استان سیمان مصوبه دولت کارخانه سیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر