کد خبر: 1105166 A

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از بازرسی و آزمون دوره ای 107 باسکول وسایل نقلیه چرخ دار جاده ای استان در سه ماهه اول سال 1400 خبر داد.

به گزارش ایلنا، هاشم علایی با اشاره به اینکه طبق ضوابط قانونی همه وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی در مرحله تولید و کارکرد در مراکز توزین تحت نظارت کامل سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارند، افزود: تمامی وسایل توزین باید در فواصل زمانی معین به صورت دوره‌ای توسط شرکت های تائید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازرسی و آزمون قرار گیرند.

وی گفت: در راستای اجرای تکالیف ذاتی و قانونی این اداره کل، توسط آزمایشگاه همکار تأیید صلاحیت شده مجری آزمون دوره‌ای، تعداد 107 باسکول‌ وسایل نقلیه چرخدار جاده‌ای بر اساس استاندارد ملی 10274 در سه ماهه اول سالجاری مورد آزمون قرار گرفته که از این تعداد، 104 باسکول قبول و 3 باسکول نیز مردود اعلام شده اند.

علایی یادآور شد: در حوزه آزمون باسکول‌های چرخ دار جاده‌ای شاهد تحقق 40 درصدی برنامه عملیاتی پیش بینی شده بوده ایم.

وی با اشاره به نصب 360 باسکول در سطح استان و فعالیت مستمر 330  باسکول، خاطر نشان کرد: 80 درصد باسکول‌های نصب شده در بخش خصوصی و 20 درصد در بخش دولتی فعالیت دارند.

علایی افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل برداشت و خرید گندم از کشاورزان، در راستای اجرای قانون و ضوابط اجرایی سازمان ملی استاندارد در زمینه اندازه شناسی، باسکول های وسایل چرخدار جاده‌ای ثابت همکف، موجود در مراکز خرید گندم شامل سیلوهای گندم، کارخانجات آرد سازی و تعاونی های روستایی در شهرستان ها از نظر صحت عملکرد مورد بررسی قرار می گیرد. 

مدیرکل استاندارد استان اردبیل تاکید کرد: آزمون صحت عملکرد باسکول های استان منحصر به ایام برداشت گندم نبوده و این طرح به طور ادواری در طول سال در تمام شهرستان های استان انجام می شود.

انتهای پیام/
باسکول هاشم علایی استاندارد اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر