کد خبر: 1104580 A

فرماندار کلات گفت: در پی شیوع مجدد ویروس کرونا و قرمز شدن وضعیت تمامی شهرهای مجاور کلات و با توجه به عدم نظارت بر ترددها به این شهرستان اعمال ممنوعیت ورود گردشگر و مسافر غیربومی به کلات را خواستاریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مهدی ناصری در این خصوص افزود: در شرایطی شاهد حضور انبوه مسافر و گردشگر در این شهرستان هستیم که شهرهای شرقی، غربی و جنوبی این شهرستان مرزی یعنی سرخس، درگز و مشهد در آخرین رنگ بندی کرونایی، وضعیت قرمز به خود گرفته اند و برابر مصوبات ستاد ملی کرونا بایستی خروج خودرو از شهرهای قرمز و ورود به آنها ممنوع باشد.

وی این تذکر را بیشتر متوجه پلیس راه مشهد و درگز دانست و ادامه داد: به رغم همه زحمات گذشته، متاسفانه در حال حاضر هیچ کنترلی در مبدا خروجی از شهرهای یاد شده به سمت کلات صورت نمی پذیرد و با وجود توصیه اکید مبنی بر پرهیز از سفر، شاهد حضور پرتعداد مسافران و گردشگران درکلات هستیم که ادامه این روند می تواند بر تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در شهرستان مرزی کلات بیفزاید و این در حالی است که این شهرستان فاقد تخت" آی سی یو " است.

فرماندار کلات گفت: در ایام تعطیلات آخر هفته به اندازه مجموع جمعیت این شهرستان یعنی حدود ۴۰ هزار نفر و حتی بیشتر مسافر و گردشگر به این منطقه سرازیر می شود و در طول هفته نیز شمار گردشگران حدود پنج هزار نفر برآورد می شود.

انتهای پیام/
پلیس راه خراسان رضوی فرماندار مسافران ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر