کد خبر: 1104364 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز مطرح کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، وضعیت شیوع کروناویروس در استان فارس را بسیار نگران کننده توصیف و اضافه کرد که آمارهای ابتلا و بستری و مرگ، روند رو به رشدی دارد.

به گزارش ایلنا، مهرزاد لطفی در سیصد و شصت و دومین نشست روزانه ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خاطرنشان کرد: در ۴۸ گذشته، ۲۸ هم استانی دیگر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

لطفی افزایش آمارها کرونا در استان و ادامه این وضعیت را نگران کننده توصیف و اضافه کرد: اگر شرایط به همین روال پیش برود در هفته های آینده تعداد مرگ  و میر در استان افزایش پیدا خواهد کرد، بنابراین مردم باید نسبت به رعایت محدودیت های تعیین شده پایبند باشند و مسئولان نیز با جدیت بیشتر در زمینه نظارت بر محدودیت ها، اقدام کنند.

وی اظهار کرد: بحران کنونی کرونا و موج پنجم این بیماری، فراتر از اعداد و آمارها و تهدیدی جدی برای سلامت یکایک ما محسوب می شود که در این شرایط، تنها راه حفاظت و مقابله با این ویروس، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و در کنار آن واکسیناسیون عمومی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از مسئولان استان و شهرستان ها، کارشناسان و فعالان حوزه های اجتماعی و فرهنگی و همچنین رسانه ها خواست با فرهنگ سازی در زمینه اهمیت واکسیناسیون و تشویق مردم به حضور در پایگاه های واکسیناسیون و دریافت واکسن کرونا، مجموعه سلامت استان را  در مسیر سخت مقابله با بیماری کووید۱۹ همراهی کنند.

لطفی گفت: در بعضی از موارد شاهد هستیم در بعضی شهرستان ها، افراد نوبت اول واکسن را دریافت کرده اند، اما متاسفانه با وجود پیگیری های مداوم از سوی کارشناسان شبکه های بهداشت و درمان و مراقبان سلامت، برای دریافت نوبت دوم مراجعه نمی کنند؛ این افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که تزریق یک دوز واکسن به تنهایی نمی تواند ایمنی مناسبی ایجاد کند و لازم است برای کسب ایمنی کافی، دوز دوم واکسن را نیز دریافت کنند. 

رئیس علوم پزشکی شیراز در ادامه، با بیان اینکه در وضعیت قرمز کرونا، حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی اشتباهی جبران ناپذیر است که می تواند سبب آسیب های جدی و از بین رفتن عزیزانمان شود، بر ممنوعیت برگزاری مراسمات و تجمعات در شهرستان های با وضعیت قرمز کرونا تاکید کرد.

انتهای پیام/
استان فارس دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی مرگ واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر