کد خبر: 1104177 A

در دیدار با مالک ماشین سازی؛

استاندار آذربایجان‌شرقی نسبت به حمایت همه جانبه از باشگاه قدیمی ماشین‌سازی تبریز و مالکیت جدید این مجموعه قول مساعد داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمدرضا پورمحمدی  در نشستی با مالک باشگاه ماشین سازی و رییس هیات فوتبال آذربایجان شرقی، ضمن قدردانی از مدیریت جدید این باشگاه، گفت: ساماندهی باشگاه بزرگ و پرهوادار ماشین سازی تبریز توسط بخش خصوصی گامی مهم و رو به رشد در اعتلای نام و اعتبار این باشگاه است.

وی اظهار کرد: استانداری آذربایجان شرقی آمادگی خود را برای بسیج امکانات لازم استان در بخش های سخت افزاری و نرم افزاری به منظور همه گونه مساعدت و همراهی برای پیشرفت و توسعه این باشگاه ریشه دار اعلام می کند.

پورمحمدی ادامه داد: در این مقطع کنونی هر گونه کمک به ورزش باقیات صالحات بوده و توجه به جوانان منطقه و بومی گرایی در تیم های مختلف ورزشی به خصوص فوتبال و تیم ماشین سازی مهم است.

وی خواستار توجه جدی مدیریت جدید به موضوع جوان گرایی و بومی گرایی در باشگاه ماشین سازی شد.

 یونس قربانی مالک و مدیرعامل باشگاه ماشین سازی نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت باشگاه ارائه و خواستار همراهی، کمک و مساعدت مسئولان استان برای پیشرفت و احیای این باشگاه قدیمی و پرطرفدار که به نوعی هویت و شناسنامه ورزش شمالغرب کشور است، شد.

جواد ششگلانی رئیس هیات فوتبال و حسین قربانی معاون قضایی رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی نیز در این نشست با بیان نکته نظرات خود،  حمایت کامل از باشگاه ماشین سازی و مدیریت جدید آن را اعلام‌ کردند.

تیم فوتبال ماشین سازی تبریز با افزون بر ۵۲ سال سابقه در ورزش ایران لیگ برتر امسال را با کسب نتایج بسیار ضعیف و سقوط به دسته یک به پایان می رساند.

باشگاه ماشین سازی تبریز به عنوان قدیمی ترین تیم آذربایجان از دهه ۱۳۸۰ که توسط کارخانه سلب مدیریت شد، تاکنون توسط نهادها و افراد مختلف از جمله شهرداری تبریز، بازرگانی استان، باشگاه دبیری و هیات فوتبال آذربایجان شرقی اداره شده است که در آخرین مورد امتیاز این باشگاه از حدود سه سال پیش به محمدرضا زنوزی واگذار شد.

پارسال وضعیت مالی باشگاه ماشین سازی دچار بحران شد و تمامی بازیکنان فصل گذشته از این تیم جدا شدند،  به گونه ای که این تیم با نفراتی از دسته اول و دوم بسته شد تا از همان هفته های اول لیگ برتر به قعر جدول رده بندی تکیه کند.

در نهایت "یونس قربانی" از فعالان ورزشی و دانشگاهی آذربایجان شرقی حدود یک ماه قبل برای خرید امتیاز باشگاه ماشین سازی با زنوزی به توافق رسید.

انتهای پیام/
آذربایجان شرقی ایران پورمحمدی لیگ برتر رییس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر