کد خبر: 1104170 A

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان مطرح کرد:

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: شهرداری اصفهان طی چهار سال اخیر با افزایش توان تولید برق خورشیدی از مراکز خود به 600 کیلووات ساعت، بار مصرف خود را از شبکه نیروگاهی کشور کاهش داده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حسین امیری ادامه داد: شهرداری اصفهان در سال های اخیر شهروندان را به این موضوع ترغیب کرده و نصب تجهیزات خورشیدی در حدود سه هزار آپارتمان شهر از جمله آمار خوشایند محیط زیستی اصفهان است.

وی افزود: بخش های خدماتی و تجاری که توان جبران هزینه برای احداث نیروگاه خورشیدی را در بلندمدت دارند، می توانند در تولید برق از انرژی خورشیدی پیشگام شده و بخشی از بار مصرف کشور را کاهش دهند تا در آینده شاهد کاهش خاموشی ها در زمان اوج مصرف برق باشیم.

وی اضافه کرد: شهرداری اصفهان به عنوان یک نهاد خدماتی از سال ها قبل حرکت در این مسیر را آغاز کرده و با خرید و نصب پنل های خورشیدی اقدام به تاسیس نیروگاه خورشیدی کرد و هم اکنون بسیاری از بخش های عمومی شهر، ساختمان شهرداری های مناطق، مرکز اجلاس، مراکز خدماتی و درآمدزا و سایر بخش ها در شهرداری اصفهان اقدام به تامین بخشی از برق مورد نیاز خود با انرژی خورشیدی کرده اند.

به گفته  امیری، با احداث این نیروگاه‌ها ظرفیت تولید انرژی از ۲۳۰ کیلووات در ابتدای این دوره از مدیریت شهری به ۶۰۰ کیلووات ساعت رسیده است که اقدامی مهم و تأثیرگذار در کاهش مصرف انرژی‌های فسیلی و همچنین گازهای گلخانه‌ای است.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان اظهار کرد: از 28 نیروگاه تولید انرژی خورشیدی شهر اصفهان هم اکنون تمامی آنها به صورت کامل و با ظرفیت اسمی در حال انجام فعالیت است.

وی افزود: این میزان تولید انرژی الکتریکی از محل نیروگاه‌های خورشیدی باعث کنترل و کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن به محیط زیست شده است.

امیری تاکید کرد: جلوگیری از انتشار بیش از یک هزار و 100 تن گازهای گلخانه‌ای یکی از تاثیرات جانبی تاسیس نیروگاه های خورشیدی در شهر اصفهان بوده است.

 

 

انتهای پیام/
اصفهان انرژی خورشیدی برق شهرداری گاز شهرداری اصفهان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر