کد خبر: 1104139 A

معاون تولید شرکت پالایش نفت اصفهان خبر داد:

معاون تولید شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: با تلاش متخصصان داخلی توانستیم 2 درصد صرفه جویی در مصرف سوخت و 10 درصد افزایش عملکرد تجهیزات پالایشگاه اصفهان داشته باشیم.

به گزارش ایلنا از اصفهان، علیرضا جعفرپور با اشاره به پایان تعمیرات اساسی واحد های آیزوماکس، هیدروژن و آمین کنتکتور شماره 2  این شرکت اظهار داشت: این دوره ازتعمیرات با فعالیت مستمر شبانه روزی 2 هزار نفر نیروی انسانی و به مدت 25  روز انجام شد.

وی افزود: در این تعمیرات با اجرای 3 طرح بهینه سازی مشعل های پالایشگاه، استحصال انرژی حرارتی از محصول گازوئیل  واحد آیزوماکس و باز سازی عایق های حرارتی کوره هیدروژن موفق شدیم، حدود 2 درصد در مصرف سوخت پالایشگاه صرفه جویی کنیم.

مدیر نگهداری  وتعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان نیز با بیان اینکه برای بهبود کیفیت عملکرد و پیشگیری تبعات ناشی از فعالیت بی وفقه دستگاه‌های پالایشی، واحد‌های عملیاتی باید در ۳ یا ۴ سال تعمیرات اساسی شوند، اظهار داشت: در این دوره از تعمیرات که با در نظر گرفتن کامل نکات ایمنی و رعایت تمام پروتکل های بهداشتی انجام شد،  با انجام پروژه تغییر سیستم آب بندی کمپرسور 602 واحد آیزوماکس از نوع روغنی به نوع خشک ، علاوه بر  کاهش  10 درصدی اتلاف کاری ناشی از توقف های دستگاه ها، 10 درصد در راندمان این تجهیزات افزایش داشتیم.

  علیرضا قزوینی زاده خوراک واحد آیزوماکس شماره 2 شرکت را به طور متوسط روزانه ۲۲ هزار و ۵۰۰ بشکه در روز و واحد هیدروژن را  ۷۰۰۰ کیلوگرم در ساعت اعلام کرد و گفت: بنزین، گاز مایع، نفت سفید، سوخت هوائی و نفت گاز از تولیدات واحد آیزوماکس است و واحد آمین کنتکتور نیز حذف گوگرد از محصولات را بر عهده دارد.

انتهای پیام/
اصفهان بنزین پالایش صرفه جویی در مصرف نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر