کد خبر: 1104029 A

در مشهد صورت خواهد گرفت؛

پروژه اولین بوستان موضوعی روستایی و عشایری کشور در مجاورت کوه پارک مشهد و در ضلع جنوبی بولوار بوستان خورشید در فضایی به وسعت بیش از ۲۲ هکتار، از سال گذشته آغاز شد و هم اکنون در مرحله بهره برداری قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، در این مجموعه همسو با محیط زیست، هفت فضای گوناگون شامل باغ طبیعی، باغ بازی، حوزه عشایری و بازی های محلی و گروهی، باغ دوستی، باغ ورزش، باغ حضور و باغ روستایی تعبیه شده است که هر کدام از آن ها از کارکردهای متنوعی برخوردار هستند.

همچنین در طراحی و احداث این پروژه به موضوعات زیست محیطی و حفظ بستر طبیعی توجه ویژه ‌ای شده و در همین راستا در این پروژه از مصالح کاملا بومی و طبیعی استفاده شده است، یکی از مصادیق این امر نیز پلکان چوبی جایگذاری شده در بخشی از مجموعه است که چوب هایش مربوط سال ها قبل و راه آهن ملی بوده و هنوز آثار پیچ و مهره ها برروی آن دیده می شود.

در بخش های دیگر این بوستان تعدادی حیوان اهلی به سبک آنچه در زندگی روستایی و عشایری می گذرد، در حال زیست هستند که این مساله خود بر حال و هوای محلی فضا می افزاید.

هدف اصلی این پروژه آشنایی شهروندان با سبک زندگی روستایی و عشایری و لمس طبیعت است و سازه هایی نظیر خانه های روستایی و چادرهای عشایری در فضاهای مختلف این پروژه برای ارتباط بیشتر شهروندان با این گونه از فضاها در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/
بازی راه آهن زیست محیطی مشهد پلکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر