کد خبر: 1103892 A

در استان البرز؛

سر‌پرست‌ معاونت گردشگر‌ی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از بر‌گزار‌ی جلسه کمیسیون فنی راهنمایان گردشگر‌ی استان خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا از البرز، مرتضی نیکرو گفت: آزمون راهنمایان تورهای گردشگری با رعایت دستور‌العمل‌ها‌ی بهداشتی و با حضور رئیس حراست اداره‌کل، رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری، نماینده دفاتر خدمات مسافرتی و کار‌شناسا‌ن مربوطه در معاونت گردشگر‌ی برگزار شد.

سر‌پرست معاونت گردشگر‌ی بیان کرد: بعد از تأیید صلاحیت فرد‌ی و فنی راهنمایان تور و بر‌رسی شرایط عمومی، میز‌ان تسلط داوطلبا‌ن بر قوانین تور‌گردانی و مباحث فنی کارت تور لیدر‌ی برای واجدین شرایط صادر خواهد شد.

او در ادامه افزود: در این دوره از بین ۱۰ شرکت کننده ۷ نفر موفق به کسب نتیجه مورد نظر شده و به منظور طی مراحل قانونی به واحد مربوطه معرفی و پس از ثبت‌نام در سامانه راهنمایان گشت، کارت تور لیدری در‌یافت می‌کنند.

نیکرو اظهار کرد: با هدف ارتقا‌ی دانش و سنجش میزان مهارت فعالان حوزه گردشگر‌ی به ویژه راهنمایان تورهای مسافرتی آزمون‌ها همواره به شکل پیوسته و در فواصل مشخص بر‌گزار شده و در نهایت گواهی معتبر برای شرکت‌کنندگان صادر می‌شود.

 

انتهای پیام/
راهنمایان گردشگری معاون گردشگری البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر