کد خبر: 1103675 A

در گفت‌ و‌ گو با ایلنا اعلام شد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری 33 بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر 250 بیمار کرونایی در استان اردبیل بستری هستند.

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره  آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل عنوان کرد: در شبانه روز گذشته 33 بیمار جدید کرونایی در سطح استان شناسایی و بستری شده‌اند و متاسفانه یک مورد فوتی بر اثر شیوع کرونا در سطح استان مدت یاد شده گزارش شده است.

وی افزود: بر اساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز، شهرستان های پارس آباد و مشگین‌شهر در وضعیت نارنجی و شهرستانهای خلخال، گرمی، بیله سوار، نیر، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

حبیب زاده از ترخیص 38 بیمار کرونایی با وضعیت بهبود نسبی در 24 ساعت گذشته خبر داد و افزود: در حال حاضر تعداد 250 بیمار کرونایی در بیمارستان ها بستری هستند و از این تعداد، وضعیت 56 بیمار وخیم گزارش شده که در بخش آی سی یو تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در خصوص آمار تزریق واکسن های کرونا در استان نیز بیان کرد: در نوبت اول برای 69 هزار و 133 نفر واکسن تزریق شده و همچنین در نوبت دوم نیز تعداد 30 هزار و 213 نفر در برابر کرونا واکسینه شده اند که جمعا از آغاز واکسیناسیون تاکنون 99 هزار و 346 دوز واکسن کرونا در استان مورد استفاده قرار گرفته است.

حبیب زاده اصناف و بازاریان اردبیل را به رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی دعوت کرد و گفت: چنانچه رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف به صورت دقیق انجام نشود مجبور به اعمال محدودیت ها برای مقابله با شیوع بیماری کرونا در سطح استان خواهیم بود.

انتهای پیام/

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

کرونا بستری کووید 19 شهرام حبیب زاده علوم پزشکی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر