کد خبر: 1103609 A

رئیس پلیس فتا استان خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان قزوین از شناسایی و دستگیری مجرم اینستاگرامی که اقدام به پرونده جعل هویت و هتک حیثیت در فضای مجازی کرده بود خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی پایگاه خبری پلیس سرهنگ محمدعلی فرهودی با اشاره به دستگیری مجرم اینستاگرامی در استان گفت: در پی وصول یک فقره پرونده با موضوع جعل هویت از طریق ایجاد صفحه اینستاگرامی به نام شاکی و هتک حیثیت، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قزوین قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان قزوین ادامه داد: شاکی با مراجعه به پلیس فتا اذعان داشت فرد ناشناسی در فضای مجازی (اینستاگرام) صفحه‌ای با نام او ایجاد کرده و با جعل هویت از طریق ارسال پیام‌های ناشایست به دوستان و آشنایان، موجب هتک حیثیت شاکی شده است، که بلافاصله کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی متهم را شناسایی و با هماهنگی قضائی به پلیس فتا استان احضار کردند.

وی بیان کرد: پس از حضور متهم در پلیس فتا و مواجهه با ادله، جرم ارتکاب بزه توسط متهم اثبات و پرونده پس از تکمیل، تحویل مرجع قضائی شد.

فرهودی با اشاره به خطرات و سوءاستفاده‌‌هایی که ممکن است از اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی اتفاق بیفتد، به کاربران هشدار داد: مجرمین سایبری غالباً از هویت‌‌های جعلی برای ارتکاب جرایم استفاده می‌کنند و ضرورت دارد کاربران دقت کافی را در نگهداری و انتشار تصاویر شخصی خود در فضای مجازی داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پلیس فتا با تمام توان آماده خدمت رسانی در فضای مجازی بوده و شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشابه مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام/
استان قزوین رئیس پلیس روابط عمومی فتا فضای مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر