کد خبر: 1103608 A

استاندار:

استاندار همدان گفت: ۳۵۳ پروژه در حوزه‌های مختلف صنعتی، تولیدی و اقتصادی در استان همدان در دست ساخت است که ۱۵۰ پروژه تا پایان سال جاری بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش ایلنا از همدان، سید سعید شاهرخی امروز در نشست اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان افزود: این استان همچون یک کارگاه بزرگ سازندگی در حوزه های صنعت، تولید، خدمات، کشاورزی، بهداشت و درمان در حال حرکت و توسعه است.

وی با بیان اینکه توجه به معیشت مردم، تولید و اشتغال از اولویت های اساسی ما است که در استان  پیگیری می‌شود عنوان کرد: با نگاه ارزشمندی که دولت به استان همدان داشت، در طول هشت سال گذشته طرح های بزرگ اقتصادی، عمرانی و تولیدی در نقاط مختلف این استان کلنگ زنی و بهره برداری شد.

شاهرخی تصریح کرد: خط راه آهن همدان در شمال و ملایر در جنوب استان در حال فعالیت هستند که این ۲ خط آهن امسال به یکدیگر متصل می شوند.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: در هفت سال گذشته سه سد در استان همدان بهره برداری و تکمیل شد و ۲ سد دیگر نیز در دست ساخت است.

شاهرخی با بیان اینکه امروز با تولید و صادرات محصولاتی همچون پتروشیمی اعتبارات ارزی وارد استان شده است، اظهار داشت: با بهره برداری از پتروشیمی هگمتانه ۲۵۰ نفر مشغول به کار شدند و امروز ۱۰۰ درصد محصولات آن به خارج از کشور صادر می شود.

وی با تاکید بر اینکه خدمات دولت تدبیر و امید خدمات جمهوری اسلامی است، افزود: ۲۵۰ شبکه ماهواره ای کاستی ها و نقاط ضعف را نشان می‌دهند که برخی نیز در داخل استان با ایجاد حاشیه هم‌پای این شبکه های ماهواره ای حرکت می کنند.

استاندار همدان گفت: ۸۰ پروژه ملی با اعتبار افزون بر ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان، امسال در پیوست بودجه با تلاش نمایندگان استان تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۲ هزار مسکن روستایی در یک سال گذشته آماده شد و یک هزار واحد دیگر نیز تا ۶ ماه آینده آماده و تحویل مالکان می شود.

شاهرخی عنوان کرد: بیش از ۲۰۰ پروژه در حوزه‌های مختلف استان همدان تا پایان شهریور بهره برداری می‌شود و امروز نیز ۶۷ پروژه با اعتبار حدود ۴۰۰ میلیارد تومان بهره برداری شد.

استاندار همدان اضافه کرد: در سال ۹۸ و ۹۹ به خانواده های زیرپوشش بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و خانوارهای آسیب پذیر، تسهیلات کم بهره واگذار شد که در این زمینه استان همدان رتبه برتر کشور را کسب کرد.

شاهرخی با بیان اینکه حجم بالای اشتغال در شهرستان رزن موجب شده نیروی کار از استان‌های همجوار به این شهرستان مهاجرت کنند تاکید کرد: برخی از پروژه هایی که در استان در حال اجرا است برای خیلی از استان‌ها آرزو محسوب می‌شود.

انتهای پیام/
استان همدان اشتغال کشاورزی کمیته امداد امام خمینی همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر