کد خبر: 1103449 A

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: ۴ هزار و ۲۰۰ دوز واکسن کوو ایران برکت به شهر بندرعباس اختصاص یافته است و تزریق آن به سالمندان بالای ۶۰ سال در گلزار شهدای این شهر از روز گذشته آغاز شده است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، فاطمه نوروزیان اظهار کرد: با جان باختن ۹ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان، شمار کل جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۵۱۹ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه روز گذشته بیش از۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند تا در حال حاضر ۷۶۸ نفر در بیمارستان‌های استان تحت مراقبت قرار بگیرند، تصریح کرد:  از مجموع بستری ها، ۱۰۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۳ نفر از آنها وخیم است.

وی با اشاره به اینکه در تمامی شهرستان‌های هرمزگان افراد بالای ۶۰ درحال واکسیناسیون هستند، اظهار کرد: در بندرعباس افراد بالای ۶۰ برای نام نویسی به سایت نوبت‌دهی مراجعه کنند و در روستاها مکان و زمان واکسیناسیون افراد از طریق خانه‌های بهداشت اطلاع رسانی می‌شود.

نوروزیان با بیان اینکه اکنون ۴ هزار و ۲۰۰ دوز واکسن کوو ایران برکت به شهر بندرعباس اختصاص یافته و تزریق آن به سالمندان بالای ۶۰ سال در گلزار شهدای این شهر از روز گذشته آغاز شده است، افزود: همچنین محموله جدیدی شامل ۱۰ هزار دوز واکسن کرونای کوو ایران برکت به استان هرمزگان تحویل داده شد و از امروز در همه شهرستان های استان تزریق این واکسن آغاز می شود.

وی با اشاره به اینکه مردم بشاگرد نخستین دریافت کننده این واکسن بودند و تاکنون بیش از ۷۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال در این شهرستان واکسینه شده اند، تصریح کرد: در کل استان نیز تاکنون ۳۸ درصد افراد ۶۰ تا ۷۰ ساله واکسن کرونا از انواع مختلف را دریافت کرده اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان میزان تاثیرگذاری واکسن کوو ایران برکت را بالا دانست و عنوان کرد: تاکنون ۲۰ هزار دوز از این واکسن به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تحویل شده است و سهمیه‌های بعدی نیز به طور منظم تحویل می‌شود.

انتهای پیام/
ایران بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی استان سالمندان هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر