کد خبر: 1103376 A

مدیرعامل آب منطقه‌ای قزوین:

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین گفت: طرح انتقال آب از سد طالقان به آبیک به 240 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و درصورت تامین هزینه‌ها تا پایان تابستان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، یدالله ملکی با اشاره به آخرین وضعیت انتقال آب از سد طالقان به آبیک گفت: این طرح برای تکمیل به 240 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و از این میزان تاکنون 110 میلیارد تومان تامین شده و مسئولان قول داده‌اند 70 میلیارد دیگر نیز تامین کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین ادامه داد:  درصورتی که اعتبار مورد نیاز تامین شود این پروژه تا پایان تابستان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ابراز کرد: درحال حاضر 90 درصد لوله مورد نیاز برای اجرای این طرح تامین شده و عملیات حفاری برای جاگذاری آن‌ها درحال انجام است و 175 نفر با 25 دستگاه بیل مکانیکی و 40 دستگاه ماشین آلات سنگین در حال فعالیت هستند.

این مسئول عنوان کرد: پروژه تامین آب استان که انتقال آب به آبیک بخشی از آن است با همکاری بخش خصوصی اجرا خواهد شد و برای انجام کلی طرح فراخوان داده شده است.

ملکی گفت: با تکمیل این طرح 14 شهر و 194 روستا از اب بهره‌مند می‌شوند و پیش بینی می‌شود اجرای کامل این طرح دو سال زمان ببرد.

انتهای پیام/
استان قزوین بخش خصوصی فراخوان روستا منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر