کد خبر: 1103075 A

نایب رئیس شورای کارگری هپکو در گفت وگو با ایلنا :

نایب رئیس شورای کارگری هپکو از عدم وجود حمایت از برنامه تولید در هپکو خبر داد و از وضعیت واردات ماشین آلاتی که توسط هپکو ساخته می شود، انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نایب رئیس شورای کارگری هپکو در این رابطه گفت: متاسفانه رانت واردات، اجازه تولید به هپکو را نخواهد داد. مشکل اصلی هپکو، عدم حمایت دولت از این شرکت در خصوص تولیدات است.

ابوالفضل رنجبر در گفت گو با خبرنگار ایلنا، افزود: هنوز اقدام مثبت دیگری مرتبط با موضوع حمایت از تولید داخلی صورت نگرفته است و اطلاع دقیقی در خصوص برنامه تولید و سایر برنامه های احیای هپکو وجود ندارد.

وی ادامه داد: تنها اقدام مثبتی که در پایان سال 99 اتفاق افتاد، موضوع تهاتر بدهی های شرکت هپکو با بانکها بوده است. حتی موضوع تهاتر بدهی های هپکو در حد ابلاغیه به هپکو رسیده است.  

نایب رئیس شورای کارگری هپکو اظهار داشت: حمایت های دولت به ویژه در بخش معادن کشور که شرکت هپکو بارها در جلسات متعدد برای ساخت تجهیزات مورد نیاز بخش معادن آمادگی خود را اعلام کرده و پتانسیل اجرایی آن نیز در شرکت وجود دارد؛ مشمول هپکو نشده و چرایی عدم استقبال دولت مجهول است.

رنجبر تصریح کرد: متاسفانه دولت با عقد قرارداد واقعی واردات با شرکای خارجی هپکو، هیچ گونه حمایتی از تولید داخلی ندارد و این اصلی ترین معضل برای تولیدات داخلی، شرکت هپکو و اقتصاد کشور خواهد بود.

وی بیان داشت: تنها راه نجات هپکو و احیای مجدد این شرکت، حمایت از تولید داخلی مجموعه است. اما چنین به نظر می رسد که برخی مسئولان، خود ذینفع واردات مشابه تولیدات هپکو هستند و آن چنان دغدغه و نگرانی و تعهدی نسبت به تولید داخلی و حمایت از آن را ندارند.

نایب رئیس شورای کارگری هپکو تأکید کرد:  آیا دولت از تولیدات شرکت های ایران خودرو و سایپا نیز اینگونه حمایت می کند؟ متاسفانه بارها و بارها گفته ایم اما گوش شنوایی تاکنون نبوده است. انتظار می رود نهادهای نظارتی و بازرسی به پول شویی هایی که در واردات و اینگونه موارد رخ می دهد، دقت نظر و بررسی بیشتری داشته باشند. 

انتهای پیام/
نایب رئیس شورای کارگری هپکو رانت واردات عدم حمایت دولت از هپکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر