کد خبر: 1103071 A

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان همدان گفت: هیچ‌گونه کمبود گوشت قرمز در همدان نداریم و حتی گوشت مازاد نیز وجود دارد.

به گزارش ایلنا از همدان، علی دولو اظهار کرد: با وجود خشکسالی و  کمبود علوفه برای دامهای سبک و سنگین  هماهنگی‌های لازم انجام شده و سهمیه‌هایی برای تأمین علوفه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه گوشت قرمز به اندازه و حتی مازاد در بازار وجود دارد، گفت: مردم نباید به شایعات گوش فرار دهند و بر این موضوعات دامن بزنند.

دولو تصریح کرد: قیمت گوشت قرمز مشخص بوده و قیمت مصوب دارد و شهروندان در صورت مشاهده تخلفات می‌توانند موضوع را اطلاع‌رسانی کنند و در حال حاضر قیمت گوشت قرمز هیچ گونه تغییری نخواهد داشت.

دولو افزود: دامداران در سال های گذشته با مشکل خشکسالی مواجه نبودند و دام‌های آنها به راحتی در مراتع حضور داشتند اما در حال حاضر دام‌های روستاییان، دام‌های صنعتی و دامهای عشایر با کمبود علوفه مواجه شده و وابسته به ذخایر جهاد کشاورزی شده‌اند.

وی به وضعیت مرغ گرم در بازار اشاره کرد و گفت: در گذشته به علت وجود برخی مشکلات در حوزه مرغ با کمبود مواجه شدیم اما خوشبختانه این موضوع مرتفع شده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد افزایش جوجه‌ریزی داشته و تولیدکنندگان نیز در این زمینه به خوبی همکاری دارند.

معاون بهبود تولیدات دامی خاطرنشان کرد: خلاء تولید گوشت مرغ بین ۱۰ تا ۱۵ روز بود که خوشبختانه با جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها این موضوع مرتفع شده که باید این وقفه درحال حاضر در بازار نمایان شود اما با پیگیری‌های انجام شده هیچ‌گونه مشکلی در تأمین مرغ نداریم.

دولو به توزیع مرغ منجمد در همدان اشاره کرد و گفت: توزیع گوشت مرغ منجمد از چندروز گذشته در همدان آغاز شده و این گوشت برخلاف باورهای اشتباه موجود در جامعه گوشت بسیار خوب و لذیذی است.

وی با بیان اینکه قیمت گوشت مرغ ۲۴ هزار و ۹۰۰ هزار تومان است، گفت: شهروندان در صورت هرگونه مغایرت قیمت موجود در بازار با قیمت مصوب می‌توانند موضوع را از طریق سازمان صمت پیگیری کنند.

وی تأکید کرد: شهروندان به دور از هرگونه جو گرفتگی و دامن زدن به شایعات و در حد نیاز اقدام به خرید گوشت مرغ و گوشت قرمز کنند چرا که برخی از این مشکلات با واکنش شهروندان ارتباط دارد.

انتهای پیام/
استان همدان جهاد کشاورزی گوشت گوشت قرمز سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر