کد خبر: 1103059 A

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: واکسیناسیون حدود هفت هزار نفر از جمعیت گروه سنی ۶۸ تا ۷۰ سال این شهرستان از امروز(دوشنبه) آغاز شده است.

به گزارش ایلنا از همدان، محمد خیراندیش افزود: برنامه نام نویسی تزریق واکسن کرونا برای گروه سنی ۶۸ تا ۷۰ سال و افراد جامانده از گروه سنی ۷۰ سال به بالا در استان همدان امروز آغاز  شده و شهروندان واجدشرایط می توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir نسبت به ثبت نام خود برای دریافت واکسن اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه پس از نام نویسی افراد پیامکی برای تعیین زمان و محل تزریق واکسن برای افراد ارسال می شود، اظهار داشت: افراد بر همین اساس باید برای دریافت واکسن کرونا در زمان اعلام شده به مکان مشخص شده در پیامک ارسالی مراجعه کنند.

 رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان تاکید کرد: کار تزریق واکسن تنها برای افرادی که پیامک برای آنها ارسال شده(با ارائه کارت ملی) انجام می شود پس شهروندان از مراجعه بدون برنامه به مراکز بهداشت برای نام نویسی و دریافت واکسن خودداری کنند.

خیراندیش افزود: تزریق واکسن کرونا برای افراد ۶۸ سال به بالا در ۲ مرکز تجمیعی شهر همدان شامل سالن ورزشی سردار شهید سلیمانی (سالن انقلاب) و مرکز آموزش بهداری(بعد از روگذر خواجه رشید) انجام می شود.

به گفته وی، اجرای طرح ایمن سازی و واکسناسیون افراد براساس اولویت های اعلام شده شامل کادر بهداشت و درمان، مددجویان و کارکنان بهزیستی، دانشجویان، گروه های پزشکی و پیراپزشکی و بیماران واجدین شرایط در استان همدان در مراحل پایانی قرار دارد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان تصریح کرد: سهمیه واکسن جانبازان بالای ۷۰ درصد و مادران دارای ۲ فرزند شهید برای استان همدان نیز اختصاص داده شده که کار تزریق برای این افراد در پایگاه بهداشتی «الزهرا» شهر همدان انجام می شود.

خیراندیش افزود:  تزریق واکسن «سینوفارم» به جانبازان ۲۵ تا ۵۰ درصد شیمیایی و همسران جانباز بالای ۷۰ درصد نیز در مرکز خدمات جامع سلامت کوی «خاتم» در حال انجام است.

انتهای پیام/
انقلاب بهداشت و درمان پیامک واکسیناسیون همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر