کد خبر: 1102880 A

مدیرکل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال ۳۶۰ پرونده تخلف و تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی و زمین‌های ملی در استان تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محسن فنودی در این خصوص اظهار داشت: از این تعداد پرونده ۲۸۶ مورد در خصوص تخریب و تصرف اراضی ملی و ۷۴ فقره نیز مربوط به قلع و قمع بوده است.

وی با بیان اینکه پرونده‌های تخریب و تصرف استان در سطح ۵۶۱ هکتار و خلع ید، قلع و قمع نیز ۱۸۰ هکتار است، ادامه داد: در سال گذشته مجموع پرونده‌های تخریب و تصرف در استان هزار و ۲۱ مورد با گستره هزار و ۹۶۰ هکتار و تعداد پرونده‌های خلع ید، قلع و قمع نیز ۲۹۰ فقره به مساحت ۹۰۰ هکتار بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی خراسان رضوی اظهار کرد: شمار گزارش های مردمی دریافتی در طول سال گذشته ۲ هزار و ۷۰۰ مورد و در سه ماهه نخست امسال ۵۰۰ مورده بوده است.

وی با اشاره به وقوع ۱۰ فقره آتش‌سوزی از ابتدای امسال در گستره ۲۸ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان، افزود: سال گذشته ۱۶۱ فقره آتش سوزی در سطح ۲ هزار هکتار از این عرصه‌ها رخ داد که با حضور به موقع نیروها مهار و خاموش شد.

فنودی گفت: امسال ۲ مرحله مانور آـتش نشانی در مناطق بحرانی و نیمه بحرانی با مرکزیت شهرستان قوچان و سبزوار، با حضور فرمانداران شهرستانها، عوامل نیروی انتظامی، هلال احمر، آتش‌نشانی و اورژانس و پرسنل یگانهای حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان برگزار شد.

انتهای پیام/
تجاوز خراسان رضوی زمین منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر