کد خبر: 1102419 A

با تلاش خانه مطبوعات البرز و شهرداری گرمدره؛

شهردار گرمدره از چاپ کتاب‌ جاذبه های گردشگری مختص نابینایان برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از البرز، عباس دادخواه در جمع خبرنگاران گفت: کتاب راهنمایی جاذبه های گردشگری استان البرز  ویژه نابینایان و کم بینایان به همت خانه مطبوعات این استان و همکاری شهرداری گرمدره به زودی تدوین و چاپ می شود. 

دادخواه با بیان اینکه توجه به نابینایان که قشری از جامعه هستند و از این‌رو باید از  امکانات سایر اقشار نیز برخوردار شوند، اظهار داشت: این کتاب‌ با توجه به اهمیت مقوله گردشگری و در راستای ارتقای سطح سواد نابینایان در حوزه گردشگری تهیه شده است.

شهردار گرمدره بیان کرد: سالانه میلیون ها گردشگر با ورود به البرز از مناطق مختلف این استان کم وسعت دیدن می کنند، جاذبه های طبیعی و تاریخی ارزشمندی در گوشه گوشه استان مانند مراورید در صدف نهفته شده اما دیدن این جاذبه های زیبا با خطرات جاده ای و نبود امکانات ریسک گردشگری را در البرز بالا برده است. 

وی یادآور شد: کلاه فرهنگی، باغ تالارها، گل فروشی ها ، صنایع دستی جم ، پیاده راه از جمله مکان های گردشگری گرمدره هستند که در این کتاب معرفی شده اند.

دادخواه تصریح کرد: تعداد ۲۰۰  نسخه از کتاب‌ به خط بریل برای افراد نابینا و کم بینا آماده شده است و پس از چاپ  چندین نسخه در مراکز کتابخانه‌ها و مدارس نابینایان استان ارسال خواهد شد  و افرادی که دارای سواد خواندن و نوشتن خط بریل و هشت کلاس سواد باشند، می‌توانند از این کتاب‌ استفاده کنند.

انتهای پیام/
خانه مطبوعات استان البرز شهردار گرمدره کتاب نابینایان جاذبه های گردشگری البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر