کد خبر: 1102399 A

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: جوان ۲۸ ساله در سد خاکی واقع در روستای منگاوی از توابع شهرستان ملایر غرق شد.

به گزارش ایلنا از همدان، آرتین کمالی بیان کرد: پسر جوان در حال شنا کردن در سد منگاوی دچار غرق شدگی و جسم نیمه جان او بلافاصله با کمک اعضای خانواده از داخل سد خارج شد.

وی اضافه کرد: با حضور تیم های امدادی در محل، جسد نیمه جان این جوان به بیمارستان بعثت شهر همدان منتقل شد اما تلاش پزشکان برای احیای او نتیجه نداد و پسر ۲۸ ساله جان خود را از دست داد.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان اظهار داشت: سه ماهه نخست امسال چهار مرد بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.

کمالی با بیان اینکه سال گذشته ۱۲ نفر بر اثر غرق شدگی جان باختند افزود: غرق‌شدگی زمانی اتفاق می‌افتد که مجاری تنفسی به وسیله هر نوع مایعی مسدود شود و یا مایعی به داخل ریه و حبابچه های آن راه پیدا کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان نیز چندی پیش از عموم مردم و گردشگران خواست به صورت جدی از شنا در رودخانه ها و آب پشت سدهای استان پرهیز کنند.

منصور ستوده اظهار داشت: آب های سطحی استان همدان، با توجه به سردی آب سبب اختلال در شریان خونی و انقباض رگ های بدن شده که پس از ورود به داخل آب فرد تعادل خود را از دست می دهد و غرق می شود.

وی با تاکید بر ممنوعیت شنا در حاشیه سدها و بندهای انحرافی، اظهار داشت: لغزندگی حاشیه مخازن سدها و بندهای انحرافی، مکش جریان آب و شرایط رسوبی کف این مخازن خطر مرگ را برای شناگران به همراه دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت آب پشت سد کاملا با شرایط استخر و دریا برای شنا متفاوت است، افزود: در دریا هر چه پیش می‌روی، سطح آن گودتر می‌شود اما در سد اینگونه نیست و کف آن ممکن است گل و لای و برآمدگی و فرورفتگی باشد و همین عامل خطری جدی برای شناگر است.

 

 

انتهای پیام/
استان همدان بیمارستان مرگ جوان منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر